تعطیلات دو عید اسلامی وارد تقویم مدارس فیلادلفیا می‌شود

به گزارش «شیعه نیوز»، مدارس ناحیه فیلادلفیا واقع در ایالت پنسیلوانیای آمریکا دو عید اسلامی عید فطر و عید قربان را وارد تقویم‌هایشان می‌کنند. در همین راستا شهردار فیلادلفیا روز سه شنبه نیز گفت که امیدوار است بتواند این تعطیلات اعیاد اسلامی را برای کارمندان شهری نیز فراهم کند. او همچنین نیروهای ویژه‌ عملیاتی را مامور رسیدگی و تعیین چگونگی تغییرات لازم برای این کار کرد.

شهردار کنی در کنفرانس خبری در سالن شهرداری برای اعلام تعطیلات جدید گفت: تاریخچه فیلادلفیا براساس آزادی مذهبی بنا گذاشته شده است. شهر ما بر اساس این ایده ساخته شده که اگرچه از نظر ملیت و قومیت با همدیگر متفاوت هستیم اما از تمامی اعتقادات مذهبی و دینی استقبال می‌کنیم.

کنی در ادامه گفت: اضافه کردن تعطیلات به تقویم شهری نیازمند اعلام نظر اتحادیه‌های شهری دارد. در همین راستا نیروی عملیاتی فرهنگی منتخب شامل نمایندگان کارگران شهری، بازرگانی و دفاتر نیروی انسانی هستند. ما باید مدنظر داشته باشیم که گاهی جامعه افراد را به دلایل بی‌ربط و بی‌اهمیت از جریان اصلی خود حذف می‌کند و این درست نیست.

پیش از این تعداد انگشت شماری از مناطق آموزش و پرورش کوچکتر در آمریکا اعیاد اسلامی را به تقویم دانش آموزی خود افزوده‌اند. شهر نیویورک سال گذشته نخستین شهر بزرگی بود که دست به چنین اقدامی زد.

ابراهیم هوپر سخنگوی شورای روابط اسلامی آمریکایی (کایر) در واشنگتن با بیان اینکه اطلاعیه روز سه شنبه از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: اهمیت این اطلاعیه تنها به این دلیل نیست که شهرهای انگشت شماری تا کنون تعطیلات اسلامی را وارد تقویم شان کرده اند، بلکه زمان بندی آن نیز مناسب است.

او با اشاره به افزایش احساسات ضداسلامی در پی سخنان دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز گفت: این اقدامات همانند تشعشعات نور در تاریکی هستند. بعلاوه برای دانش آموزان مسلمان ناعادلانه بود که میان از دست دادن کلاس و از دست دادن جشن‌های اعیاد اسلامی یکی را انتخاب کنند. در رابطه با کارمندان شهری نیز تعطیلات اعیاد اسلامی بیشتر جنبه نمادین داشته و این پیام را می‌رساند که مسلمانان بخشی از جامعه بوده و از آن‌ها استقبال می‌شود.

سلیمه ساسویل، یکی از اعضای اتحادیه عید فیلادلفیلا روز سه شنبه در این باره گفت: این تصمیم سبب اعتبار و مقبولیت دانش آموزان جوان مسلمان ما خواهد شد و سبب می‌شود که احساس کنند خودشان و اعتقاداتشان از اهمیت برخوردار بوده و جایگاه مهمی در جامعه دارند. و هرگز نبایستی میان تحصیلات و دین یکی را انتخاب کنند.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعطیلات دو عید اسلامی وارد تقویم مدارس فیلادلفیا می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات