جریمه نقدی و زندان مبلغان مذهبی حامی چند همسری

به گزارش «شيعه نيوز»، دولت دانمارک اعلام کرد که مبلغان مذهبی موافق چند همسری را مجازات کرده و مبلغان دارای اصول و دیدگاه مخالف ارزش های این کشور نیز ممنوع الورود می شوند.

در همین راستا نیز «برتل هاردر»، وزیر امور کلیسای دانمارک روز سه شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: در طول چندین سال این مسئله مورد بررسی قرار گرفت که آیا می توانیم در قبال مبلغان مشخصی که دمکراسی، آزادی های اساسی، حقوق بشر و ادغام را تضعیف می کنند، کاری انجام دهیم؛ هم اکنون ثابت کردیم که ما می توانیم.

بر اساس قوانین جدید در دانمارک، موافقت علنی مبلغان مذهبی در چارچوب آموزش دینی با مسائلی همچون قتل، تجاوز، خشونت و چند همسری که همگی آنها اعمال مجرمانه خوانده شده اند، جرم می باشد و در این صورت با پرداخت جریمه نقدی و یا سه سال زندان مجازات خواهند شد.

در همین حال، دانمارک همچنین یک فهرست عمومی شامل مبلغان دارای دیدگاه و اصول مخالف با ارزش های اساسی خود تهیه نموده و از ورود آنها به این کشور جلوگیری خواهد کرد.

در صورتی که مبلغان مذکور شهروند اتحادیه اروپایی بوده و از آزادی حرکت در کشورهای عضو این اتحادیه برخوردار باشند نیز نام آنها در یک فهرست جداگانه ویژه کنترل و نظارت قرار خواهد گرفت که اسامی موجود در آن علنی نخواهد شد.

دولت دانمارک در این باره اکید کرد کرد که اقدامات جدید از پشتیبانی اکثریت نمایندگان پارلمان این کشور برخوردار است و پس از تعطیلات تابستان نیز آن را به پارلمان ارائه خواهد داد.

انتهای پیام/654

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جریمه نقدی و زندان مبلغان مذهبی حامی چند همسری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات