افزایش حملات نژادپرستانه علیه مسلمانان در اروپا

به گزارش «شیعه نیوز»، در گزارش آژانس اتحادیه اروپا برای حقوق بنیادی آمده است: جمعیت مسلمان در اروپا به واسطه حملات تروریستی و در عین حال افزایش موج مهاجرت که امنیت در اتحادیه اروپا را مختل کرده، اخیرا بسیار زیر نظر گرفته شده اند.

این آژانس گزارش سالانه خود را به کمیته آزادی های مدنی، عدالت، و امور داخلی پارلمان اروپا ارائه کرده است.

«مایکل فلاهرتی» رئیس این آژانس گفت: «اقلیت ها معضل ما نیستند. آنها خودشان قربانی اند. مشکل اصلی در قوانین نامناسب است. پناه جویان و مهاجران که بسیاری از آنها مسلمان هستند، قربانی نژاد  پرستی، به ویژه حملات خشونت بار هستند.»

لفاظی های سیاسی در مورد پناه جویان در بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به دین مسلمانان و خطری که برای ارزش ها و سنت های این اتحادیه و اعضای آن دارد، اشاره می کند.

در این گزارش آمده است: حملات تروریستی اخیر باعث شده تا تصویر سازی از اسلام و مسلمانان به عنوان تهدید امنیتی تقویت شود؛ که نگرانی ها در مورد بازگشت تروریست های خارجی به کشورهایشان به این موضوع دامن زده است.

این گزارش برآورد کرده که بین 5 تا 10 درصد از تروریست های خارجی که برای جنگ به عراق و سوریه رفته بودند، کشته شده باشند و بین 10 تا 30 درصد از آنها نیز مناطق درگیری را ترک کرده و در مسیر بازگشت به کشورهای خود در اروپا باشند.

 مقر آژانس اتحادیه اروپا برای حقوق بنیادی در شهر وین در اتریش است و وظیفه آن تضمین تامین حقوق مردمی است که در اتحادیه اروپا زندگی می کنند.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش حملات نژادپرستانه علیه مسلمانان در اروپا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات