وزیر توسعه پاکستان: چابهار را تهدید نمی دانیم

به گزارش رسانه های دولتی پاکستان، 'احسن اقبال' طی در نشست خبری در محل وزارت توسعه و برنامه ریزی گفت که پاکستان در زمینه توسعه بنادر خود به پیشرفت های خوبی دست یافته است ضمن اینکه توسعه چابهار و گوادر هر دو در جهت کمک بهپیشرفت و توسعه منطقه است.
وی تاکید کرد: هیچ خطری از جانب بندر چابهار ایران متوجه پاکستان نیست. موقعیت و اهمیتی که بندر گوادر پاکستان دارد، دیگر بنادر منطقه از چنین ویژگی برخوردار نیستند. روند توسعه و تجهیز بندر گوادر در مقایسه با بندر چابهار پنج سال جلوتر است.
احسن اقبال تاکید کرد: ما بنای رقابت با هیچ کشوری نداریم و در بحث توسعه و پیشرفت نیز هیچ هراسی نداریم بلکه مشتاقانه بدنبال افزایش هر چه بیشتر سطح سرمایه گذاری و پیشرفت در منطقه هستیم.
از زمان امضای موافقتنامه سه جانبه چابهار میان ایران، هند و افغانستان که حدود 10 روز پیش در تهران انجام شد، واکنش های فراوانی از سوی مقامات دولتی مختلف پاکستان اعلام شده و به رغم برخی گمانه زنی های رسانه ای، مقامات دولت پاکستان تاکید دارند که توسعه بندر چابهار رقیب تا تهدیدی برای این کشور نیست بلکه در راستای کمک به توسعه تجاری، اقتصادی و امنیت منطقه است.
مهدی هنردوست سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان نیز هفته گذشته در سمیناری در اسلام آباد اعلام کرد که درهای موافقتنامه چابهار همواره به روی کشورهای دیگر منطقه از جمله پاکستان و چین برای ملحق شدن به آن باز است.
آساق*274**1723

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر توسعه پاکستان: چابهار را تهدید نمی دانیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات