واعظ موسوی: قدرت تحمل گفتارهای مخالف را در خود تقویت کنیم

به گزارش ایرنا،حجت الاسلام والمسلمین سید محمد واعظ موسوی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد که باید با ادب و نزاکت و احترام به طرف مقابل اجازه حرف زدن بدهیم و بدانیم که برخوردهای چماقی و برهم زدن جلسات سخنرانی در شان پیرو اسلام و کسانی که طرفدار نظام اسلامی هستند نیست.
وی ادامه داد: طبق ایده قرآن کریم باید حرف دیگران را بشنویم و اگر خوب بود انتخاب کنیم و اگر جایی که با ایده های ما مخالف بود به صورت منطقی و با برهان و استدلال آن را رد کنیم.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که بنده از قبل با این حرکات ( برهم زدن جلسات) مخالف بوده و هستم و این نشانگر عمق نگاه های دینی و تربیتی نسبت به مخالفان است که در سخنان معظم له تجلی پیدا کرد.
نماینده دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری در ادامه خاطرنشان کرد: توصیه ما به دوستان وبزرگانی که داعیه حمایت از انقلاب را دارند این است که سخنان رهبر معظم انقلاب را چراغ راه قرار دهند و خود را به این خصیصه های پسنده اسلامی آراسته کنند.
وی گفت: عزیزان در صورت حضور در جلسه و یا محفلی که با میل باطنی آنها سازگار نیست عکس العملی در قالب فریاد کشیدن و برهم زدن جلسه از خود نشان ندهند چون این حرکت نشانه بی محتوا بودن و عدم استدلال کافی نسبت به سخنان طرف مقابل است.
واعظ موسوی ادامه داد: باید اجازه دهیم که مخالفان نظرات خود را مطرح کنند و ما نیز بعد از شنیدن کامل آنها به صورت منطقی اگر استدلال داریم آنها را رد کنیم ولی برهم زدن جلسات همانگونه که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند کار درستی نیست.
وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم گفت: خداوند متعال در قرآن می فرماید بشارت بده به کسانی که گفتارهای مختلف را گوش داده و بعد از شنیدن بهترین را انتخاب می کنند.
وی اظهار داشت: رهبر انقلاب با استفاده از متون قرآنی و روایی توصیه های موکدی در مورد رفتارهای اجتماعی سازنده دارند که برگرفته از اسلام است که از جمله تحمل مخالف می باشد.
به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز دوشنبه سوم خرداد در مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) خاطرنشان کردند: گاهی برخی افراد و جوان‌هایی که ممکن است صالح و مومن هم باشند، به دلیل مخالفت با یک فرد یا یک جلسه‌ سخنرانی، هیاهو و جنجال به ‌راه می‌اندازند و آن مجلس را بر هم می ‌زنند، درحالی‌ که من از قدیم با این کارها که هیچ فایده‌ای نیز ندارد، موافق نبوده و نیستم، و معتقدم فایده در تبیین و کار درست و هوشمندانه است.
7401/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واعظ موسوی: قدرت تحمل گفتارهای مخالف را در خود تقویت کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات