نامهٔ یک مادر شهید به حسین علیزاده

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان، متن نامهٔ این مادر شهید خطاب به هنرمند برجستهٔ موسیقی کشور بدین شرح است:
«هنرمند فرهیخته و چهرهٔ نام آشنای موسیقی ایران اسلامی،
جناب استاد حسین علیزاده؛
انسان در مسیر زندگی، با آزمون های متعددی مواجه می گردد که نحوهٔ نگرش و نوع تصمیم و انتخاب او در قبال گزینه های مورد نظر، نقش معنادار و تعیین کننده یی را در ذلت یا عزت و یا سقوط و نیک فرجامی آدمی ایفا می نماید.
با مروری بر دفتر ایام، قلمرو نگاهم به آزمون پر افتخاری معطوف گشت که جنابعالی هوشمند، آگاهانه، با گزینش احسن و ترجیح فرهنگ و هویت ایرانی و اسلامی و احساسات پاک و مانای ایرانیان هنردوست بر نشان شوالیهٔ بیگانگان، تاج عزت و کرامت را بر سر نهادید و به اسوه ای برای هنرمندان این مرز پر گوهر مبدل گشتید. چه با شکوه بود طنین و پژواک «نه» مقدستان به هدیهٔ غیرخودی؛ و چه تماشایی و دلنشین بود گلبرگ کلامتان که '... امیدوارم روزگاری به جایی برسیم که نشان هنری کشور خودمان را برگرفته از نام بزرگانی چون عطار و فردوسی و حافظ به بزرگان هنر سراسر جهان بدهیم و آنان به داشتن این نشان افتخار کنند'.
این ایثار عزت بخش و گزینش و انتخاب عزت آفرین، مرا بر آن داشت تا از زبان مادر یک شهید، آن هم شهیدی نقش آفرین در عرصهٔ موسیقی و هنر انقلاب اسلامی، به بازخوانی آن رخداد عبرت آموز مبادرت ورزم و بدین وسیله و با هدیه یی از میراث به جای مانده از شهید عزیزم، مراتب تقدیر و تحسین خویش را به جناب عالی ابلاغ نمایم.
امید است که در پرتو الطاف آفریدگار هستی، همواره عزیز و سربلند باشید.
فاطمه ببریان، مادر شهید هنرمند، حمیدرضا نظام».
آذر ماه سال 1393 بود که حسین علیزاده با نگارش نامه ای از دریافت نشان شوالیهٔ دولت فرانسه سرباز زد، که این اقدام او بازتاب های فراوانی در میان مردم و چهره های فرهنگی و هنری داشت.
نشان شوالیه، نشانی است هنری و ادبی که وزارت فرهنگ فرانسه آن را به هنرمندان و نویسندگان مورد نظر خویش اعطا می‌کند. تاکنون شماری از چهره های ادبیات، موسیقی، سینما و هنرهای تجسمی ایران این نشان را دریافت کرده اند.
فراهنگ**3067**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نامهٔ یک مادر شهید به حسین علیزاده» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات