شهردار بانه: دانش ادبیات گنجینه ای از دانش های گوناگون است

به گزارش خبرنگار ایرنا بابک رستم پور شامگاه سه شنبه در آیین برگزاری نخستین جایزه ادبی بین المللی دکتر ابراهیم یونسی در بانه گفت: نقش ادبیات به عنوان گفته ها و نوشته هایی که تلاش می کند زیبایی ها را شناسایی و کاستی ها را رفع و زشتی ها را پاک کند نقش غیر قابل انکاری در آسایش نسل حاضر و آیندگان دارد.
وی با بیان اینکه ادبیات در پیشرفت و توسعه فرهنگی جامعه جایگاه ویژه ای دارد، افزود: آثار ادبی در برخورد اندیشه های فکری و اجتماعی، سبب اعتلای فرهنگ و توسعه فرهنگی می شود.
رستم پور خاطر نشان کرد: دانش ادبیات به عنوان گنجینه ای از دانش های گوناگون، تاریخ، آداب و رسوم، پیشینه تاریخی و اخلاق را مورد ارزیابی قرار می دهد و به عنوان یک دانش اجتماعی، نقش، عملکرد و آثار ادبیات را در جامعه ارزیابی می کند.
وی افزود: ادبیات در تمام رویدادها و رفتارهای اجتماعی تاثیر متقابل و تاثیرات کوتاه مدت، میان مدت، و بلند مدت دارد.
رستم پور نوشتن را راه رهایی از مردن عنوان کرد و گفت: در جایی که جامعه میل به نوشتن و روایت کردن همه وقایع، رویدادها و ارزش های اجتماعی را دارد و همچنین بزرگانی برای ثبت این امور داشته باشد موفق می شود.
شهردار بانه افزود: نویسندگان سرمایه های بزرگ جامعه هستند دکتر ابراهیم یونسی یکی از این سرمایه های بزرگ است که بعد از سال ها با افتخار از وی یاد می کنیم و با نام و اعتبار وی چنین برنامه های برگزار می شود و نام یک شهر را در سراسر کشور پر آوازه می کنیم.
وی گفت: با برگزاری این همایش نشاط را به جامعه باز می گردانیم و نقش فاخر و ارزشمند ادبیات را در جامعه زنده نگه می داریم و آینده را برای نسل های بعدی هموار می کنیم.
رستم پور تاکید کرد: خوشبختانه با وجود چهره ها و شخصیت های ماندگار و بزرگان ادب در کشور فرصت های خوبی برای زنده نگه داشتن بزرگان فراهم شده است.
وی این جایزه را متعلق به همه مردم کردستان و کشور عنوان کرد و گفت: جایزه بزرگ ادبی یونسی یادی از این بزرگ مرد تاریخ و ادبیات کردستان و ایران است.
بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهردار بانه: دانش ادبیات گنجینه ای از دانش های گوناگون است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات