مزیت های احداث بزرگترین پالایشگاه غلات خاورمیانه در البرز

مرتضی سلطانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود:مفهوم اقتصاد مقاومتی به عنوان خورشید تابان و راهنمای روشن فعالان صنعت و تولید کشور مورد تأکید قرار دارد،طبیعی است که در عمل هم می‏باید بستر تحقق آن با تکیه بر مزیت‏های خدادادی این سرزمین فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد:‌ موقعیت راهبردی ایران در منطقه مهم آسیای میانه و خاورمیانه، دسترسی به فرصت‏ها و امکانات حمل و نقل ریلی و دریایی، وجود کارشناسان کارآمد و در اختیار داشتن دانش بومی در کنار همجواری با بازار مصرف بی بدیل در همسایگی خود، از جمله ظرفیت هایی است که ‏باید مورد توجه روزافزون قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد:‌ این پالایشگاه قادر است توانمندی‏های استراتژیک و ژئوپولتیک اقتصادی و صنعتی کشور در عرصه‏های منطقه‏ای و بین المللی را ارتقاء داده و گام بلندی در مسیر توسعه صادرات غیرنفتی ایران بردارد.
سلطانی با اشاره به اهداف متعالی و آینده نگرانه پالایشگاه غلات بر خلاء موجود در صنایع تبدیلی به خصوص درحوزه غلات تأکید کرد و گفت: این پروژه عظیم به عنوان پالایشگاهی با خوراک پایه انواع غلات، قادر است مواد اولیه و فرآوری شده طیف وسیعی از صنایع زیردستی را تأمین نموده و بخش قابل توجهی از نیازهای ایشان را بدون وابستگی به خارج فراهم کرده و ارزش افزوده فراوانی را برای کشور به ارمغان بیاورد. رویکرد صادرات محور آن نیز سهم ایران در بازارهای جهانی را افزایش خواهد داد.
وی تصریح کرد:‌ تنها دارنده مدال افتخارت صادرات کشور با اشاره به خصوصیات برجسته ابرپروژه مذکور،گفت:نقش آفرینی به عنوان بندر خشک، استقرار در تقاطع ترانزیتی درون کشوری، دسترسی به شبکه ریلی سراسری از مهمترین ویژگی های این پالایشگاه می باشد که بی شک ضمن ایجاد فرصت های ارزآوری فراوان، حضور مؤثرتر در بازار های بین المللی و ایجاد اشتغال پایدار فراملی و ملی، قادر است ارتقاء بیش از پیش اعتبار ملی را به ارمغان آورد.
سلطانی با اشاره به جایگاه صنایع خرد ومتوسط در اقتصاد کشور تصریح کرد: پالایشگاه غلات می تواند در ارتباط با صنایع زیر دستی در راستای ایجاد اشتغال مویرگی تأثیرگذار باشد.
وی زمینه فراهم آمده جهت صدور دانش فنی پالایشگاه غلات و صدور محصولات تولیدی آن را از جمله دستاوردهای این پروژه بزرگ ملی برشمرد و گفت: آنچه امروز احداث نخستین پالایشگاه غلات کشور را توسط گروه صنعتی و پژوهشی زر محقق ساخته است، همت، اراده و کار گروهی جوانان این سرزمین بوده و چنین طرحی قائم به ذات نیست.
1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مزیت های احداث بزرگترین پالایشگاه غلات خاورمیانه در البرز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات