تسویه نکنند، مستقیما از حساب‌شان برداشت می‌کنیم


با ابلاغ قانون دائمی شدن احکام برنامه‌های توسعه و نهایی شدن ماده 36 الحاقیه به آن شرکت فرودگاه‌ها توان این را خواهد داشت که طلب‌های خود را از ایرلاین‌های بدهکار به شکل مستقیم از حساب آنها برداشت کند و دیگر حتی نیازی به مراجعه به مراجع قضایی وجود ندارد.

رحمت‌الله مه‌آبادی - مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره‌ی آخرین وضعیت پیگیری بدهی‌های معوق ایرلاین‌ها به شرکت فرودگاه‌ها اظهار کرد: با توجه به این‌که صنعت هوانوردی کشور جزو به‌روز ترین صنایع به حساب می‌آید و اخیرا طرح‌هایی بسیار مهم مانند آزاد‌سازی نرخ بلیت در آن کلید خورده و اجرایی شده است، کلیه رفتارهای ما دراین حوزه نیز باید حرفه‌ای باشد و این موضوع چه از سوی شرکت فرودگاه‌ها وچه از سوی ایرلاین‌ها باید رعایت شود.

وی ادامه داد: پس از آنکه آزاد‌سازی اتفاق افتاد دیدیم که نه تنها مشکلی در بازار به وجود نیامد که حتی تنوع در قیمت‌ها افزایش یافته و در برخی مواقع قیمت از گذشته نیز پایین‌تر آمد. پس از این اتفاق شرکت فرودگاه‌ها در جلساتی که با ایرلاین‌های کشور داشت، وضعیت بدهی‌ها را به‌طور دقیق مشخص کرد و فضایی از تعامل را به وجود آورد.

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان این که در حال حاضر تمام هزینه‌های جاری شرکت‌های هواپیمایی به شکل نقدی پرداخت می‌شود، تاکید کرد: پس از انجام این تعامل بسیاری از شرکت‌ها نسبت به مشخص کردن ابعاد بدهی‌های خود اقدام کرده و با قسط بندی و یا پرداخت نقدی آنها بخشی از رقم این بدهی‌ها را سبک کردند.

به گفته مه‌آبادی درصدی کمی ازایرلاین‌ها باقی ماندند که متاسفانه با وجود آنکه دولتی نیستند، گمان به دولتی بودن می‌کنند و این موضوع بازپرداخت بدهی‌ها را با دشواری روبه‌رو کرده است.

وی با بیان این‌که تصویب قانون تهاتر ارتباطی با شرکت فرودگاه‌ها و طلب‌های معوق این شرکت ندارد، اظهار کرد: این قانون در شرایطی ایجاد می‌شود که یک شرکت در حوزه‌ای از دولت طلب داشته و در حوزه‌ای دیگر بدهکار باشد. این به هیچ عنوان برای شرکت فرودگاه‌ها صدق نمی‌کند، زیرا نه تنها ما بدهی به دولت نداریم که حتی از دولت طلبکار نیز هستیم.

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور افزود: از این‌رو قانون تهاتر درباره‌ی بدهی‌های شرکت فرودگاه‌ها صدق نمی‌کند . ما در این بین پیشنهادهایی مطرح کردیم تا در صورت امکان مانند دیگر شرکت‌های طلبکار که اوراق خزانه منتشر می‌کنند، شرکت فرودگاه‌ها نیز از این امکان بهره‌مند شوند که البته تاکنون این مجوز صادر نشده است.

مه‌آبادی با اشاره به ابزارهای قانونی که اخیرا در اختیار شرکت فرودگاه‌ها قرار گرفته، ادامه داد: براساس ماده 36 الحاقی شرکت فرودگاه‌ها اجازه این را خواهد داشت که طلب خود را به‌طور مستقیم از حساب شرکت‌های بدهکار بردارد. با اجرایی شدن این لایحه و البته ابلاغ قانون دائمی شدن احکام برنامه‌های توسعه به‌طور کامل مشکل این بدهی‌ها حل شده و شرکت فرودگاه‌ها می‌تواند پس از درخواست رسمی طلب خود را از حساب ایرلاین‌ها برداشت کند.
مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور در پایان با بیان این‌که ابلاغ این قانون نیاز به مراجعه به مراجع قضایی را برطرف خواهد کرد، تاکید کرد: ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم که با تعامل با ایرلاین‌های بدهکار کار را به جایی نرسانیم که اقدامات یک طرفه انجام شود، اما در صورتی که تعداد معدود ایرلاین‌های باقی‌مانده رویه خود را درباره پرداخت بدهی‌هایشان اصلاح نکنند شرکت فرودگاه‌ها مجبور می‌شود از ابزارهای قانونی خود استفاده کند.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تسویه نکنند، مستقیما از حساب‌شان برداشت می‌کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات