مسجد جولاستان -آکا

ایرانگردی ، ایرانشناسیشهرهای استان همدان- دیدنی های استان همدان

آکاایران: مسجد جولاستان/ جولستان (تویسرکان) این بنا در خیابان شهدا ( جولستان) واقع گردیده و در دوره اخیر، بنای جدیدی جایگزین بنای قدیمی آن شده است . بنای قدیمی حدود 200سال پیش توسط حاج بیک محمد در مظهر قنات جولاستان ساخته شده و سطح آن حدود 5/1متر پایین تر از کوچه های اطراف قرار داشته است . بنای قدیمی دارای شبستانی ستوندار با ستون های آجری چهارگوش و پوشش طاق و گنبد و ایوان مسقف سراسری بوده است . در حدود سال 1343 شمسی، مسجد جدید با حدود نهصد متر بنا در دو طبقه، جایگزین بنای قدیمی شد .


به گزارش آکاایران: از هموطنان عزیز ساکن تویسرکان تقاضا می شود در صورت داشتن تصاویری از مسجد جولاستان آنرا از طریق ایمیل (info@seeiran.ir) برای ما ارسال نمایند.


,[categoriy]

مسجد جولاستان

مسجد جولاستان -آکامسجد جولاستان -آکا

آکاایران: مسجد جولاستان

[ منبع این خبر سایت آکاایران-ایرانشناسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسجد جولاستان -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات