کمبود اعتبار مشکل اصلی انتقال زندان‌ها

فرهاد تجری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت انتقال زندان‌ها به خارج از کلانشهرها به ویژه تهران، گفت: به طور قطع به لحاظ شرایط نگهداری محبوسان محکوم به حبس، همچنین رعایت حقوق شهروندان در شهرهای بزرگ، خروج و انتقال زندان‌ها به محیط‌های دارای امنیت فیزیکی ضروری است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب درمجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه محیط‌های درنظر گرفته شده برای انتقال زندان‌ها نباید مزاحمتی به لحاظ تردد و زندگی عمومی برای مردم ایجاد کند، افزود: به طور حتم سازمان زندان‌ها با توجه به این رویکرد و اختصاص اعتبار و منابع کافی از سوی دولت باید انتقال زندان‌ها را در اولویت کار خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه شهرداری و مسئولان دولتی باید در انتقال زندان ها به محیط خارج از شهر بیشترین تعامل را با سازمان زندان ها داشته باشد، تصریح کرد: در این میان رعایت حقوق خانواده زندانیان و تسهیل در تردد و رفت و آمد افراد نیز باید مدنظر مسئولان قرار گیرد، هرچند که متاسفانه سازمان زندان ها به لحاظ داشتن وظایف و رسالت سنگین اما امکانات و شرایط مالی مناسبی ندارد.

تجری با انتقاد از اینکه سازمان زندان‌ها هرساله با کمبود اعتبار و بودجه مواجه است، تصریح کرد: به طورحتم اگر منابع کافی برای سازمان زندان‌ها فراهم شود، می‌توان با انتقال زندان‌ها و تغییر کاربری‌های مناسب، شرایط تفریحی و فرهنگی مناسبی برای شهروندان آماده کرد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به نقش مهم شهرداری ها و وزارت راه و شهرسازی در ایجاد تغییرکاربرهای مناسب ناشی از انتقال زندان ها، تصریح کرد: تغییر کاربری زندان‌ها با هرمیزان، فضا و رویکردی ظرفیت جدیدی برای شهرداری به لحاظ ارزش افزوده جدید به همراه خواهد داشت؛ بنابراین اگر انتقال زندان‌ها با دقت عمل بیشتری پیگیری شود، می‌توان به افزایش فضاهای فرهنگی و آموزشی کمک کرد که این موضوع در خصوص تغییر کاربری زندان اوین به محل آموزشی صادق است.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمبود اعتبار مشکل اصلی انتقال زندان‌ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات