نرم افزارهای قدیمی بیش از سه میلیون PC را در خطر باج افزارها قرار می دهند -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکاترفندهای امنیتی

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- بنظر می رسد مدارس بیش از دیگر مراکز در معرض این خطر قرار دارند.

,افزارهای,قدیمی,میلیون,[categoriy]

نرم افزارهای قدیمی بیش از سه میلیون PC را در خطر باج افزارها قرار می دهند

نرم افزارهای قدیمی بیش از سه میلیون PC را در خطر باج افزارها قرار می دهند -آکاافزارهای,قدیمی,میلیون,افزارها,قرار,دهند

آکاایران: نرم افزارهای قدیمی بیش از سه میلیون PC را در خطر باج افزارها قرار می دهند

مجرمان سایبری اخیرا و با کمک برخی از روش های ویژه و البته مزاحم، به افزایش موج جدید باج افزارها پرداخته اند.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از انگجت، گروه تالوس متعلق به شرکت سیسکو، به تازگی این موضوع را کشف کرده است که مزاحمان سایبری، از آسیب پذیری های موجود در نسخه قدیمی یک نرم افزار مدیریت کتابخانه برای نفوذ و ایجاد خطر در سازمان ها بهره برده اند. این نرم افزار کتابخانه ای، "فالِت" نام دارد.

مطابق این گزارش، مجرمان از آسیب پذیری مزبور سوءاستفاده کرده و یک "درِ مخفی" در نرم افزار تعبیه می کنند. آنها همچنین یک کد مخصوص باج افزار را نیز در سیستم تزریق می کنند.

گفته می شود که با این حمله تاکنون تنها ۲۱۰۰ درب مخفی از سوی تبهکاران ایجاد شده است، اما با اینحال و به نظر صاحبنظران، بیش از سه میلیون رایانه شخصی همچنان در معرض این خطر قرار دارند. همچنین گفته شده که بیشتر ریسک این خطر متوجه مدارس است، چرا که بنظر می رسد بسیاری از مربیان، چندان رغبتی به پرداخت مبلغی زیاد جهت به روزرسانی نرم افزار به منظور دسترسی مجدد به اطلاعات کتابخانه ندارند.

,افزارهای,قدیمی,میلیون,[categoriy]

نرم افزارهای قدیمی بیش از سه میلیون PC را در خطر باج افزارها قرار می دهند


اما خبر خوب این است که به نظر می رسد فالِت برای حل این موضوع راه حلی یافته است. این نرم افزار اکنون دارای یک سیستم به روزرسانی مناسب است که وصله های امنیتی لازم برای رفع آسیب پذیری های نسخه های قدیمی را ارائه می دهد. علاوه بر این، سیستم مزبور توانایی آن را دارد که فایل های مشکوک را که می توانند در کامپیوتر و همچنین در ارتباط با سرور ایجاد اختلال نمایند شناسایی کرده و به دام اندازد.

به نظر می رسد نرم افزارهای قدیمی، به صورت بالقوه می توانند حاوی این خطر باشند و نرم افزار کتابخانه مزبور، کارشناسان را بیش از پیش متوجه این نکته کرده است.
 [ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نرم افزارهای قدیمی بیش از سه میلیون PC را در خطر باج افزارها قرار می دهند -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات