تمهیدات پلیس راهور تهران بزرگ برای بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام راحل

به گزارش ایرنا سردار سید تیمور حسینی روز چهارشنبه در نشست خبری برنامه های اجرایی پلیس راهور تهران بزرگ در ایام برگزاری آئین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با بیان اینکه ماموریت ترافیکی پلیس راهور از ساعت شش صبح فردا(13 خرداد) آغاز می شود افزود: به منظور هماهنگی و جلوگیری از بروز هرگونه بی نظمی 10 پارکینگ برای توقف وسایل نقلیه زائران استان های مختلف در اطراف حرم مطهر در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: اولین توصیه ما به زائران و مسئولان کاروان ها رعایت مسیرها و محل مشخص شده است که در جلسات توجیهی مختلف به مدیران کاروان ها اعلام و لوح فشرده راهنمای مسیر نیز در اختیار این افراد قرار گرفته است.
سردار حسینی به زائران تهرانی نیز توصیه کرد: از وسایل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس و مترو که به صورت رایگان در اختیار زائران قرار دارد استفاده کنند تا بتوانند پس از اتمام مراسم خود را به سهولت به محل برگزاری نماز جمعه در دانشگاه تهران برسانند.
وی به اعمال محدودیت و ممنوعیت های ویژه ترافیکی دراین ایام اشاره کرد و گفت: از ساعت 17 روز پنجشنبه 13 خرداد ماه تا پایان مراسم(تخلیه کامل پارکینگ ها، معابر و برقراری شرایط عادی)، تردد تمامی وسایل باربری سنگین در مسیر جاده قم از سه راهی حسن آباد تا پل آزادگان و طول بزرگراه شهید هاشمی و بزرگراه شهید رجایی از پل آزادگان به جنوب تا جاده قدیم و بالعکس ممنوع است و محور حسن آباد به جاده ساوه و آزادگان غرب و شرق به عنوان مسیر جایگزین تردد درنظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: درهمین مدت حرکت تمامی وسایل نقلیه شخصی و اتوبوس ها به استثنای کاروان های زائرین اعزامی از استان قم در آزادراه تهران - قم حد فاصل پل حسن آباد و سه راهی کهریزک تا پل شهید کاظمی ممنوع بوده و مسیر جایگزین نیز جاده حسن آباد به سمت شرق به محور ارتباطی قدیم قم به سمت تهران تعیین شده است.
رییس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: تردد انواع اتوبوس و مینی بوس زائرین سایر استان ها به سمت جنوب بزرگراه خلیج فارس از پل کاظمی و رمپ و لوپ های مربوطه ممنوع است و خودروها باید از مسیرهای جایگزین پیش بینی شده شامل جاده مرتضی گرد، بزرگراه شهید هاشمی و جاده قدیم قم به سمت پارکینگ ها تردد کنند.
وی تاکید کرد: همزمان با برگزاری آئین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، تردد وسایل نقلیه سبک در آزادراه تهران - قم شمال به جنوب حد فاصل پل شهید کاظمی تا عوارضی تهران - قم مجاز بوده و محدودیتی اعمال نخواهد شد.
سردار حسینی به افرادی که دراین مدت قصد حرکت به سمت فرودگاه امام خمینی(ره) دارند نیز توصیه کرد: در زمان اجرای محدودیت در روز جمعه (14 خرداد) تا خاتمه مراسم از مسیر آزادراه تهران – ساوه تردد کنند.
رئیس پلیس راهورتهران بزرگ افزود: همچنین از ساعت 17 روز پنجشنبه تا پایان مراسم(ظهر جمعه) محدودیت های ترافیکی در جاده قدیم قم در مسیر جنوب به شمال بعد از کهریزک نرسیده به تقاطع سایت اعمال و هدایت خودروها به سمت شرق و ادامه مسیر از باقر شهر و نهایت جاده قدیم به سمت تهران خواهد بود.
وی ادامه داد: دوربرگردان خلیج فارس قبل از عوارضی اتوبان قم مقابل درب پاویون مسدود و خودروهای مسئولینی که قصد ورود به حرم مطهر را دارند و از شمال به جنوب تردد می کنند باید حدود 800 متر بعد از عوارضی دورزده و به سمت حرم ادامه مسیر دهند.
وی به ممنوعیت های توقف دراین ایام نیز اشاره کرد و گفت: بزرگراه خلیج فارس از پل حرم مطهر به سمت جنوب تا عوارضی در هر دو مسیر از ساعت 17 روز پنجشنبه 13 خرداد تا پایان مراسم بزرگداشت (ظهر روز جمعه) ممنوعیت توقف اعمال می شود.
وی اظهار کرد: همچنین توقف تمامی وسایل نقلیه در مدخل ورودی، خروجی و خیابان های فرعی منتهی به پارکینگ های دهگانه و خیابان های اصلی محوطه بهشت زهرا (س) ممنوع است.
وی تصریح کرد: توقف اتوبوس های شرکت واحد در بزرگراه شهید هاشمی در مسیر شمال به جنوب تا میدان ساعت در هر دو مسیر و همچنین توقت تمامی وسایل نقلیه در طول بلوار علامه عسگری در هر دو مسیر از سه راهی باقر شهر تا پل حرم (خلیج فارس) ممنوع است.
سردار حسینی با اشاره به اینکه ممنوعیت ها و محدودیت های ترافیکی تا پایان مراسم و تخلیه کامل جمعیت ادامه خواهد داشت گفت: عوارضی تهران – قم در روز ارتحال تعطیل است.
وی به رانندگانی که در محل های ممنوعه توقف و خودرو آنها توسط جرثقیل به پارکینگ منتقل شده توصیه کرد: برای اطلاع از مکان خودرو منتقل شده خود با شماره 6-63951501 و یا با سامانه مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس حاصل کنند.
تهرام/9343/1109/7561//1625

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تمهیدات پلیس راهور تهران بزرگ برای بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام راحل» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات