ارتقا جایگاه بانوان در جامعه وادارات در دستور کار دستگاه قرار بگیرد

به گزارش خبرنگار ایرنا سید سعید شاهرخی روز چهارشنبه در کارگروه بانوان استانداری لرستان اظهار داشت:جدی گرفتن بهره وری وظرفیت های بانوان استان در دستور کارمدیران دستگاه های قرار گرفته واینکه در روز بانوان تجلیل از انها مد نظر کارگروه ها نیست.
وی بیان کرد: توسعه نقش هماهنگی، یکپارچه سازی، تسهیل گری و نظارتی در عرصه زنان و خانواده، تقویت و ارتقا کمی و کیفی نیروی انسانی، توسعه سرمایه اجتماعی و تولید محتوای پژوهشی در حوزه زنان و خانواده و نشر دستاوردهای علمی از جمله اهداف کلان برنامه های حوزه بانوان استان است.
معاون سیاسی وامنیتی استاندار لرستان اظهار کرد: توجه به قشرروستایی به خصوص بانوان نسبت به فراگیری مطالب جدید وآشنایی با آسیب های اجتماعی وروشهای مقابله باید در دستور کار کارگروه قرار گرفته وهمه دستگاه های اجرایی ین طرح ها را با جدیت کامل حمایت کنند.
شاهرخی با اشاره بر لزوم شناسایی مشکلات و همچنین آسیب‌ها در حوزه زنان و خانواده از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه بانوان لرستان، اظهار داشت: اعضای کارگروه بانوان باید مسئله شناسی دقیقی در رابطه با مشکلات زنان و خانواده داشته باشند و سپس بعد از شناسایی اقدام به اولویت بندی و ارائه راهکارهای لازم برای رفع آنها کنند.
وی افزود: وجود 375 هزار نفر دانش آموز دختر دبیرستانی یک فرصت استثنایی وخوب بوده ولی در این زمینه خلاءهای زیادی وجود داشته وباید از جزیره ای وسلیقه ای کردن در مدارس آموزش وپرورش جلوگیری کرد.
معاون سیاسی وامنیتی استانداری لرستان گفت: توجه به ظرفیت این قشر دانش آموزان استان و شکل گیری شخصیت آنها در این مقاطع باید با کار کارشناسی وپژوهشی همراه باشد.
شاهرخی اضافه کرد:توجه وحمایت از سازمان های مردم نهاد در حوزه با نوان باید در دستور کارمدیران دستگاه ها قرار گرفته وبستر های لازم نیز برای فعالیت انها در زمینه های علمی فرهنگی اقتصادی واجتماعی جامعه فرهم شود.
وی اظهار کرد: سازمان های مرددم نهادنیز باید فعالیت خود را در همه زمینه های بیشتر کرده وکارهای محوله شده از سوی دستگاه های دولتی واداری را به خوبی انجام دهند.
معاون سیاسی وامنیتی استانداری لرستان با اشاره به برگزاری جشنوراه ملی مد ولباس در استان توسط سازمان مردم نهاد اظهار داشت: در حوزه عفاف وحجاب کارهای زیادی انجام شده واز نقطه مقابل هم از همه ابزارها برای وارد کردن هجمه استفاده می کند.
شاهرخی ادامه داد: این جشنواره بایداز سوی دستگاه های استان جدی گرفته شده وکمیته ای در اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان با حضور دستگاه های متولی فرهنگی واجتماعی تشکیل شود.
وی از برگزاری دو رویداد بزرگ برای استان لرستان در شهریور ماه خبر داد وگفت: یکی از این رویدادها برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دولت در پارک زیبا کنار خرم آباد ودیگری برگزاری هفته فرهنگی لرستان در پارک آب وآتش در تهران همراه با دو میزگرد فرهنگی واقتصادی و نمایشگاه ظرفیت های استان است.
مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان اظهار داشت: شناسایی آسیب‌های اجتماعی و بررسی راهکارهای مناسب برای حل آنها و توسعه، اصلاح و نیز ساماندهی مراکز خدمات اجتماعی را از مهمترین موضوعات قابل ‌پیگیری در کارگروه بانوان استان است.
لیلا سلاحورزی بیان کرد:تاسیس مراکز خدمات اجتماعی وبستن تفاهم نامه هایی با ادارات برای ارائه خدمات به زنان و دختران آسیب‌پذیر و روستایی و در معرض آسیب و تلاش در راستای توانمندسازی و ارائه خدمات تخصصی روانی و اجتماعی از وظایف این کارگروه است.
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی جهاد کشاورزی استان لرستان در این کارگروه گفت:طبق تفاهم نامه منعقد شده بین وزارت کشور و وزارت جهاد کشاورزی طرح ایجاد تسهیل گران روستایی در استان اجرا شده که در این طرح هشت هزارو 976 روز که شامل 53 هزار 856 ساعت آموزش به بانوان روستایی در زمینه های مختلف داده شده است.
عبداله موموندی با اشاره به اینکه 370 هزار زن روستایی در استان وجود دارد اظهار کرد: همچنین 56 صندوق اعتباری خرد با نوان روستایی برای حل مشکلات اقتصادی این قشر از اجتماع ایجاد شده که هرصندوق به طور میانگین دو هزار200 نفر عضو دارد.
وی بیان کرد: در زمینه آموزش های هدفمند وخلاقیت وکار آفرینی بازاریابی فروش وتولید موافت نامه هایی اجرا شده
حدود هزار نفر با جغرافیای شهرستانی آموزش دیده اند.
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی جهاد کشاورزی استان لرستان اظهار داشت: در 29 و30اردیبهشت ماه سال جاری نیز 70نفر توسط این نهاد اموزش های لازم را در جهت تولیدات محصولات ارگانیک دیده اند.
موموندی افزود: اعتبار این طرح های 100 میلیون ریال که بسیار ناچیز وکم بوده است.
وی اضافه کرد: طرح توانمندسازی بانوان روستایی در استان با هدف ایجاد توسعه پایدار مشاغل در حال اجرا است که از همه دستگاه های استان نیز باید همکاری وهماهنگی لازم را داشته تا از دوباره کاری جلوگیری شود.
7273/6001

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارتقا جایگاه بانوان در جامعه وادارات در دستور کار دستگاه قرار بگیرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات