صالحی امیری: گفتمان انقلاب نسبتی با رادیکالیسم نداشته و ندارد


رئیس کتابخانه ملی گفت: در گفتمان سیاسی امام توجه به عقلانیت، اعتدال و اخلاق جایگاه ویژه‌ای دارد و بنابراین گفتمان انقلاب اسلامی نیز هیچ نسبتی با رادیکالیسم نداشته و ندارد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، رضا صالحی امیری صبح امروز طی سخنانی در همایش گفتمان اسلام سیاسی امام و جهان معاصر که در مرکز همایش‌های بین‌المللی کتابخانه ملی در حال برگزاری است با اشاره به ابعاد شخصیتی و وجوه اندیشه‌های امام اظهار کرد: اندیشه‌های امام از چنان ظرفیتی برخوردار است که تبیین آنها می‌تواند راهگشای ملت‌های آزاده و خارج شدن آنها از یوغ استکبار و استعمار باشد.
وی افزود: وجوه اندیشه امام، منظومه‌ای هماهنگ است که همه ارزشهای الهی و انسانی را در متن و بطن جامعه احیا کرده است.
رئیس کتابخانه ملی با بیان اینکه نام امام منتهای شرف و عدالت در جامعه ایرانی است، گفت: فضای دوران مبارزه امام، فضایی بود که استبداد با تمام عناصر خود بر جامعه مسلط شده بود و در این جامعه استبداد زده، مبارزان نیز به این تصور رسیده بودند که زور را باید با زور پاسخ گفت و در چنین فضایی انقلاب اسلامی به رهبری امام و با حمایت مردمی رخ نمود و آرزوهای ناکام مانده ملت را تحقق بخشید.
وی با اشاره به اینکه اندیشه سیاسی امام از عناصری چون اعتدال برخوردار است، اظهار کرد: در اندیشه امام لزوم توجه به اخلاق گرایی در عمل سیاسی چنان ابعادی یافته که در جامعه بین المللی و برای مبارزان در سایر نقاط جهان، الگو بوده است.
صالحی امیری با تاکید بر اینکه خطر متحجرین در اندیشه امام خطری جدی است، ادامه داد: امام خمینی برای مبارزه با اندیشه های متحجرین، اسلام ناب محمدی را معرفی کردند.
وی افزود: آنچه در گفتمان سیاسی امام مورد توجه است، برخورداری از سه رویکرد عقلانیت، اعتدال و اخلاق است و بنابراین گفتمان انقلاب اسلامی هیچ نسبتی با رادیکالیسم نداشته و ندارد.
وی در پایان اظهار کرد: این همایش با محوریت جهاد دانشگاهی و با حضور نهادهایی چون موسسه تنظیم و نشر آثار امام، دانشگاه آزاد اسلامی، ستاد بزرگداشت سالروز ارتحال امام، وزارت علوم، وزارت خارجه و کتابخانه ملی برگزار شده است و امیدواریم که در شان امام و دوستداران ایشان باشد.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صالحی امیری: گفتمان انقلاب نسبتی با رادیکالیسم نداشته و ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات