ایجاد شعب امر به معروف و نهی از منکر در دادگاه‌های ویژه روحانیت

حجت الاسلام زرگر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر از ارائه پیشنهادی برای ایجاد شعب رسیدگی به پرونده‌های امر به معروف و نهی از منکر در دادگاه‌های ویژه روحانیت خبر داد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، سیداحمد زرگر در حاشیه سومین روز بازدید رئیس قوه‌قضائیه از حوزه‌های قضایی دادگستری کل استان تهران و سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی در تهران در جمع خبرنگاران درباره قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و دستورالعمل اجرایی این قانون اظهار کرد: هر قانونی که تصویب می‌شود برای رسیدن به اجرا یک سری مقدمات نیاز دارد. در قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، تهیه دستورالعمل اجرایی این قانون و همچنین تشکیل شوراها به ستاد امر به معروف و نهی از منکر واگذار شده بود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: در این مدت کار سنگینی صورت گرفت و دستورالعمل اجرایی قانون با حضور نمایندگان اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر که شامل 17 عضو اعم از 5 وزیر است، تدوین و در دو جلسه اصلی، تصویب شد.

وی اضافه کرد: دستورالعمل تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها، هیئت‌های مذهبی و حتی مساجد آماده شده و برای رئیس ستاد ارسال شده تا به تصویب وی برسد.

زرگر در خصوص آموزش گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر گفت: ما در این حوزه با دو نوع آموزش مواجهیم، نخست آموزش ضابطان قضایی امر به معروف و نهی از منکر است که در گذشته این افراد بر اساس قانون توسط بسیج جذب و آموزش داده می‌شد. در قانون جدید پیش‌بینی شده که آموزش توسط دستگاه قضایی انجام شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: خوشبختانه تفاهمنامه آموزش ضابطان قضایی با قوه قضائیه امضا شده و ستاد امر به معرف و نهی از منکر، پس از جذب نیروها توسط بسیج، آنها را برای آموزش به قوه قضائیه معرفی می‌کند.

وی گفت: بحث بعدی آموزش نیروهای مردمی است که در قالب هسته‌ها، گروه‌ها و سازمان های مردم نهاد فعالیت می‌کنند و باید آموزش ببینند. آموزش این افراد توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر انجام می‌شود که برای آموزش آنها نیاز به مربی و مواد آموزشی داریم.

زرگر افزود: خوشبختانه هم مربیان آموزشی و هم جزوات و کتاب های آموزشی آماده است و فقط باید تشکیلات توسط رئیس ستاد تصویب شود تا این گروه‌ها جذب شوند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: در خصوص راه‌اندازی شعب ویژه رسیدگی به پرونده های امر به معروف و نهی از منکر در دادگستری‌های سراسر کشور گفت: خوشبختانه این کار انجام شده و در دادگستری‌های سراسر کشور شعب ویژه ایجاد شده است. علاوه بر این، در دیوان عدالت و دیوان عالی کشور نیز شعب ویژه تشکیل شده است و حتی پیشنهاد دادیم در دادگاه های ویژه روحانیت نیز ای شعب تشکیل شود.

وی درباره علت پیشنهاد برای تشکیل شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های امر به معروف و نهی از منکر در دادگاه‌های ویژه روحانیت افزود: گاهی وقت‌ها ممکن است برخی روحانیون به دلیل امر به معروف یا نهی از منکر مورد تعرض قرار گیرند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایجاد شعب امر به معروف و نهی از منکر در دادگاه‌های ویژه روحانیت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات