ایران و روسیه برق مبادله می‌کنند

خطوط انتقال برق ایران و روسیه در حال انجام مذاکرات نهایی در زمینه مبادله برق هستند که بر اساس آن روسیه در تابستان به ایران برق صادر خواهد کرد و ایران نیز در زمستان به روسیه برق ارسال می دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پیام باقری، رئیس کمیته صادرات اتحادیه صنعت برق ایران به پایگاه خبری ای پی ای جمهوری آذربایجان گفت، ایران و روسیه در حال انجام مذاکرات نهایی در زمینه انتقال برق هستند.

باقری افزود: با شرایط فعلی، برق بین دو کشور از طریق آذربایجان ترانزیت خواهد شد.

وی در ادامه گفت: «ایران و روسیه برای مدتی طولانی در حال مذاکره بوده اند. بر اساس این مذاکرات، روسیه در تابستان به ایران برق صادر خواهد کرد و ایران نیز در زمستان به روسیه برق ارسال می دارد. یکی از مسائل مهم در این زمینه مسیر انتقال برق است. دو مسیر مطرح است: مسیر ایران- ارمنستان- گرجستان- روسیه و مسیر ایران- آذربایجان- گرجستان- روسیه. بر اساس چشم انداز همکاری ها بین ایران و آذربایجان، برق از طریق آذربایجان منتقل خواهد شد، نه ارمنستان.»

به گفته وی، خطوط  انتقال برق بین ایران و آذربایجان همسان سازی شده و این پروژه از این مسیر امتداد خواهد یافت.

انتهای پیام//240

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران و روسیه برق مبادله می‌کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات