ایران به دنبال ازسرگیری سوآپ نفت خام

شرکت ملی نفت ایران، شرکت نیکو را موظف کرد مقدمات ازسرگیری سوآپ نفت خام را در کوتاهترین زمان ممکن فراهم کند.
به گزارش ایسنا، حمیدرضا شاهدوست، رئیس پایانه نفتی شمال اظهار کرد: شرکت نیکو در وزارت نفت دولت قبل واسطه ایران و کشورهای ساحلی حوزه دریای خزر بود و اکنون مسئولیت پیگیری ازسرگیری این عملیات شده است.
وی اظهار کرد: توقف سوآپ به معنای تعطیلی ترمینال ما نبود و آن را به فرصتی برای ارتقای فعالیتها و تاسیسات تبدیل کردیم.
رئیس پایانه نفتی شمال، تصریح کرد: سوآپ نفت افزون بر درآمد اقتصادی برای کشور، قدرت سیاسی ایران را به رخ کشورهای حوزه دریای خزر کشیده و بدون شک اگر ایران و پایانه شمال شرکت پایانه های نفتی نبود، نفت خام کشورهای حوزه خزر مانند قزاقستان، ترکمنستان، آذربایجان و حتی روسیه به آبهای آزاد نمی رسید.
وی به پایگاه خبری وزارت نفت گفت: هر چند کشورهای حوزه خزر در زمان توقف عملیات سوآپ با ایجاد خط لوله باکو-تفلیس-جیهان (بی تی سی) و دیگر مسیرها توانستند جایگزین ایران شوند، اما خود آنها نیز بهتر می دانند که هیچ مسیری ایمن تر و اقتصادی تر از مسیر ایران نیست.
رئیس پایانه نفتی شمال گفت: مطابق مذاکرات انجام شده مطمئن هستیم، قزاقستان و آذربایجان تمایل زیادی دارند درصدی از نفت خام خود را از طریق پایانه شمال کشور سوآپ کنند.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران به دنبال ازسرگیری سوآپ نفت خام» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات