طولانی‌ترین تونل جهان در سوییس ساخته شد

طولانی ترین تونل جهان به طول 57 کیلومتر ساخته و آماده بهره برداری شده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه تونل ـگوتارد" که از میان رشته های کوه های آلپ عبور می کند وشمال و جنوب سوییس را به هم متصل می کند، پس از دو دهه از زمان آغاز پروژه تکمیل شده و آماده بهره برداری است.

افتتاح این تونل انقلابی در زمینه صنعت ترابری در اروپا خواهد بود. هزینه ساخت این تونل 16 میلیارد یورو بوده است که از محل عوارض جاده ای برای خودروهای سنگین و وام دولتی تامین شده است.

پس از افتتاح این تونل  محموله هایی که پیشتر با استفاده از یک میلیون تریلی در سال حمل می شدند از طریق قطار و از مسیر این تونل حمل خواهند شد.

این تونل بزرگ ترین تونل جهان و اروپا خواهد بود. پیشتر تونل های مانش ـ متصل کننده فرانسه و بریتانیا ـ با بیش از 50 کیلومتر  و تونل «سیکن» در ژاپن با طول نزدیک به 54 کیلومتر طولانی ترین تونل های جهان بودند.

در مراسم افتتاح این تونل قرار است صدر اعظم آلمان، رییس جمهوری فرانسه، نخست وزیر ایتالیا و رییس جمهور اتریش حضور یابند.

گفتنی است در جریان ساخت این تونل که پس از همه پرسی سال 1992 تصویب شده است ، 9 کارگر جان خود را از دست داده اند.

قطارهای عبوری مسافری و باری، طول این تونل را ظرف مدت 17 دقیقه طی خواهند کرد. در سال نخست پس از افتتاح این تونل عبور 9 هزار مسافر روزانه از آن برنامه ریزی شده است. قرار است این رقم در سال 2020 به 15 هزار نفر برسد.

تصاویر تونل گوتارد در سوییس که با 57 کیلومتر طول طولانی ترین و بزرگ ترین تونل جهان است

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طولانی‌ترین تونل جهان در سوییس ساخته شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات