محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی ویژه مراسم ارتحال امام خمینی

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تمهیدات ترافیکی ویژه بیست و هفتمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی را تشریح کرد.

به گزارش عصر ایران سردار تیمور حسینی در نشست خبری که به منظور ارائه طرح‌های انتظامی ترافیکی به مناسبت بیست و هفتمین مراسم بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: روز جمعه به مناسبت بیست و هفتمین مراسم بزرگداشت حضرت امام پلیس راهور تهران برنامه های ویژه ای را دردستور کار دارد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به در نظر گرفتن ده پارکینگ جهت توقف انواع وسایل نقلیه در پارکینگ های اطراف حرم مطهر اظهار کرد: ده پارکینگ برای توقف وسایل نقلیه در نظرگرفته شده تا تمام وسایل نقلیه بتوانند در این پارکینگ ها مستقر شوند.

سردار حسینی در خصوص ممنوعیت های تردد در نظرگرفته شده برای خودروها در روز 13 و 14 خرداد تصریح کرد: از ساعت 17 روز پنجشنبه 13 خرداد 95 تا خاتمه مراسم و تخلیه کامل پارکینگ‌ها و معابر و همچنین برقرار شدن شرایط عادی، ترددوسایل باربری سنگین درمسیر جاده قدیم قم از سه راه حسن آباد تا پل آزادگان و طول بزرگراه شهید هاشمی و بزرگراه شهید رجائی از پل آزادگان به جنوب تا جاده قدیم و بالعکس ممنوع است.

وی ادامه داد: وسایل نقلیه می توانند از طریق جاده حسن آباد و جاده ساوه و آزادگان غرب و شرق و همچنین برای تردد وسایل نقلیه سنگین به قم از طریق بزرگراه آزادگان به جاده ساوه و سلفچگان و در نهایت جاده قم تردد کنند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ خاطر نشان کرد: از ساعت 17 روز پنجشنبه 13 خرداد تا خاتمه مراسم و تخلیه کامل محدوده اطراف حرم و عادی شدن وضعیت معابر، تردد وسایل نقلیه سنگین و اتوبوس به استثنای وسایل نقلیه حامل زائرین مربوط به پارکینگ‌های 10، 5، 4 و 6 که شامل اتوبوس‌های بسیج تهران بزرگ است از بزرگراه شهید هاشمی حدفاصل پل شهید صنیع خانی تا بهشت زهرا و از سه راهی باقر شهر تا بزرگراه خلیج فارس ممنوع خواهد بود.

وی از ممنوع بودن تردد انواع اتوبوس و مینی بوس دراطراف حرم مطهر خبر داد و اذعان کرد: از ساعت 24 روز پنجشنبه تا پایان مراسم تردد انواع اتوبوس و مینی بوس زائران سایر استانها به سمت جنوب بزرگراه خلیج فارس از پل شهید کاظمی ممنوع بوده و افراد باید از مسیرهای مرتبط که از قبل پیش بینی شده استفاده کنند.

سردار حسینی در خصوص تردد خودروها در محور آزاد راه تهران – قم تصریح کرد: تردد وسایل نقلیه سبک در محور آزاد راه تهران – قم ، شمال به جنوب حدفاصل پل شهید کاظمی تا عوارضی تهران – قم مجاز بوده و محدودیتی اعمال نخواهد شد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در رابطه با مسیر مجاز تردد برای تاکسی‌های فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: تاکسی‌های فرودگاه امام خمینی باید در زمان اجرای محدودیت درروز جمعه 14 خرداد تا پایان مراسم از مسیر آزادراه تهران – ساوه تردد کنند.

وی از اعمال محدودیت در جاده قدیم قم درمسیر جنوب به شمال بعد از کهریزک نرسیده به تقاطع سایت و هدایت خودروها به سمت شرق و ادامه مسیر از باقرشهر و درنهایت جاده قدیم به سمت تهران و همچنین بلوار کهریزک از غرب به شرق قبل از پل جاده قدیم خبر داد.

سردار حسینی در خصوص ممنوعیت‌های توقف در روز13 خرداد خاطر نشان کرد: از ساعت 17 عصر روز پنجشنبه 13 خرداد 95 تا پایان مراسم و تخلیه کامل محدوده اطراف حرم مطهر ممنوعیت توقف در برخی از محورها درنظر گرفته شده است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: در بزرگراه خلیج فارس از پل حرم مطهر به سمت جنوب تا عوارضی ممنوعیت توقف درنظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه توقف اتوبوسهای شرکت واحد در بزرگراه شهید هاشمی در مسیر شمال به جنوب تا میدان ساعت ممنوع است، تأکید کرد: برابر هماهنگی‌های انجام شده پارکینگ ضلع شمال حرم به لحاظ امنیتی باید خالی از خودرو باشد از ابتدای مراسم توسط عوامل انتظامی اجازه ورود داده نمی شود.

پارکینگ اتوبوس های استان ها

حسینی با اعلام اینکه 10پارکینگ اختصاصی برای پارک اتوبوسها در نظر گرفته شده است، گفت: پارکینگ شماره 1 در ضلع جنوبی حرم مطهر واقع شده و به کاروانهای اعزامی از استانهای اصفهان و مرکزی اختصاص دارد. همچنین پارکینگ شماره 2 در پارکینگ بهشت زهرا(س) است و برای اتوبوس های کاروانهای اعزامی از استانهای هرمزگان،‌کرمان،‌سیستان و بلوچستان،‌ لرستان،‌ سمنان،‌فارس،‌ چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: پارکینگ شماره 3 واقع در قطعات 200به بالای بهشت زهرا(س) است و اختصاص به پارک اتوبوسهای نواحی بسیج استان تهران،‌استان البرز و خراسان جنوبی دارد.ضمن اینکه پارکینگ شماره 4 واقع در پارکینگ متروی شاهد خواهد بود و برای  پارک موتورسیکلت‌ها و مینی بوسهای تحت نظارت شرکت واحد اتوبوسرانی اختصاص یافته است.

به گفته رئیس پلیس راهور تهران  پارکینگ شماره 5 واقع در پارکینگ ضلع شمالی حرم امام خمینی(ره) و طول بلوار اخلاقی برای پارک اتوبوسهای کاروانهای اعزامی استانهای آذربایجان غربی و شرقی،‌خراسان رضوی و شمالی و قزوین معین شده است. پارکینگ شماره 6 نیز واقع در ضلع شمالی بلوار علامه عسگری است و این پارکینگ برای پارک اتوبوسهای وابسته به شرکت واحد اتوبوسرانی تعیین شده است.

حسینی تاکید کرد: پارکینگ شماره 7 در ضلع غربی بزرگراه خلیج فارس برای پارک اتوبوسهای زائرین خارجی، آزادگان،‌ارگانهای دولتی نهادها و اتوبوسهای نظامی است. پارکینگ شماره 8 در ضلع غربی بزرگراه خلیج فارس واقع شده و برای پارک اتوبوسهای کاروانهای استانهای گیلان،‌اردبیل،‌بوشهر،‌کردستان ، گلستان ،‌ایلام، مازندران،‌زنجان،‌همدان،‌کرمانشاه،‌اسلامشهر و رباط کریم معین شده است.

وی ادامه داد: پارکینگ شماره 9 واقع در ضلع شمالی بلوار کهریزک بوده و برای پارک اتوبوسهای کاروانهای اعزامی از استانهای یزد،‌خوزستان و قم تعیین شده است. پارکینگ شماره 10 در پارکینگ شمال شرقی حرم واقع شده و برای پارک اتوبوسهای نواحی بسیج تهران بزرگ شامل نواحی شهید بهشتی،‌جماران،‌حمزه،‌ باهنر ، مفتح، کربلا، مقداد، مالک اشتر،‌ابوذر،‌ قدس و بسیج اصناف است.


وی تاکید کرد:محدودیت های ترافیکی از صبح جمعه با شدت بیشتری آغاز خواهد شد و  با هر گونه وسائط نقلیه ای در محیط های غیر مجاز پارک کرده باشند، برخورد خواهد شد.

وی افزود: خودروهای افراد متخلف بلافاصله بعد از پارک توسط نیروهای پلیس جابجا خواهند شد واین خودروها به نزدیک ترین پارکینگ در اطراف حرم منتقل می شوند.


رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ با ارائه توصیه ای نسبت به افراد حاضر در مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) خاطر نشان کرد: به افراد توصیه می کنیم به هیچ وجه خودروهای خود را در اطراف حرم پارک نکنند و اگر خودرویی توسط نیروهای پلیس جابجا شده بود افراد می توانند با شماره تلفنهای 63951501الی 6 و639515101 تماس گرفته و از محل پارکینگ خودروی خود مطلع شوند.


سردار حسینی از نصب بنرهای راهنما در مسیرهای منتهی به حرم حضرت امام خمینی(ره) خبر داد و اظهار کرد: از امروز بعد از ظهر بنرهای راهنما و هدایت مشتاقان امام خمینی در اطراف حرم نصب خواهد شد و در قالب یک انیمیشن مسیرهای کاروانها را در اختیار مسئوولان کاروانها قرار داده ایم.

عوارضی و مترو رایگان است

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با تاکید بر آمادگی 100درصدی متروی تهران برای جابجایی افراد تصریح کرد: با مسئوولان ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران هماهنگی های لازم صورت گرفته و مترو با سر فاصله 3 دقیقه ای در خدمت شهروندان خواهد بود.

وی ادامه داد: مترو و اتوبوس در روز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) رایگان خواهد بود و افراد برای جابجایی های خود هزینه ای پرداخت نخواهند کرد.

سردار حسینی در پاسخ به این سوال که آیا عوارضی تهران- قم در روز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) رایگان خواهد بود گفت: عوارضی در این روز تعطیل بوده و پولی از شهروندان گرفته نخواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از بسیج تمام اتوبوسهای تهران جهت انتقال شهروندان به حرم مطهر بینان گذار انقلاب اسلامی خبر داد و بیان کرد: 13هزار اتوبوس از استانهای سراسر کشور و بالغ بر 6هزار دستگاه اتوبوس از تهران علاقمندان را به حرم مطهر امام خمینی (ره) منتقل خواهند کرد.

مسیر جایگزین تاکسی های فرودگاه امام(ره)

وی درخصوص نحوه تردد تاکسی های فرودگاه در روز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اظهار کرد: تاکسی های فرودگاه که از سمت تهران به فرودگاه امام خمینی(ره) می روند برای رسیدن به مسیر خود مشکلی نخواهند داشت و در مسیر برگشت نیز باید جاده ساوه را به عنوان مسیر جایگزین انتخاب کنند.

سردار حسینی با اشاره به زمان تخلیه کامل خودروها از مسیر پارکینگ های درنظر گرفته شده در اطراف حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) اذعان کرد: در صورتی که در ورود خودروها به حرم با مشکلی مواجه نشویم کار خروج خودروها در پایان مراسم به سادگی امکان پذیر خواهد شد.

وی تاکید کرد: سال گذشته ساعت 13:30 محل پارکینگ ها تخلیه کامل شده بود و امیدوار هستیم امسال نیز این اتفاق محقق شود.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی ویژه مراسم ارتحال امام خمینی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات