44 درصد منابع بانکی همدان به بخش مسکن اختصاص یافته است

به گزارش ایرنا محمد توماسی روز چهارشنبه در صبحانه کاری اتاق بازرگانی با موضوع بررسی مسایل حوزه بانکی استان همدان افزود: بانک های دولتی در کشور 85 درصد بار مالی را عهده دارند و در استان همدان 13 بانکی که جزو کمیسیون هماهنگی بانک های استان هستند 87 درصد بار مالی را به دوش می کشند.
وی افزود: در بخش تسهیلات، بانک ها مجاز به هزینه 70 درصد از محل منابع بانکی هستند اما تاکنون در استان همدان 83 درصد از این منابع مصرف شده که 13 درصد بیشتر از حد مجاز بوده است و باید 34 درصد جریمه به بانک مرکزی بدهیم.
مدیرعامل بانک ملی اظهار داشت: نرخ تمام شده پول در استان همدان 21.7 درصد و نرخ موثر 19 درصد است و این به معنای آن است که عملیات بانکی در استان زیان کرده است.
وی توضیح داد: در استان همدان نه تنها از عملیات بانکی هیچ سودی عاید نشده است بلکه 194 میلیارد ریال از عملیات بانکی زیان داشته ایم .
توماسی منابع بانکی استان را 74 هزار میلیارد ریال و مصارف بانکی استان را 64 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: معوقات بانکی استان همدان هفت هزار میلیارد ریال است.
رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان نیز گفت: تثبیت نرخ ارز برای تجارت ایران بسیار مهم است.
حمیدرضا بطحایی افزود: اگر چه مغایرت قوانین بانک های خصوصی و دولتی برای فعالان اقتصادی مشکل ایجاد کرده اما در دو سال اخیر از لحاظ رکود اقتصادی وضعیت بهتری داشته ایم.
رحیم مرتضایی رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان نیز گفت: بانک ها و موسسات مالی استان، پروانه بهره برداری از معادن را به عنوان وثیقه بانکی قبول نمی کنند لذا مسئولان باید به این امر رسیدگی کنند.
در این نشست روسای بانک های عامل و اعضا و روسای کمیسیون های اتاق بازرگانی همدان به بیان مشکلات و ارایه راهکار پرداختند.
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان از هشت کمیسیون فعال شامل کمیسیون های صنایع، معادن، گردشگری، خدمات فنی و مهندسی، صادرات و واردات، کشاورزی، حقوقی قضایی و سرمایه گذاری و تامین مالی تشکیل شده است.
بانک ملی همدان دارای 64 شعبه و باجه فعال است.
1181/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «44 درصد منابع بانکی همدان به بخش مسکن اختصاص یافته است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات