اعتبار تکمیل مجتمع های آب روستایی تویسرکان تامین شد

محمد رضا ترکاشوند چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در جریان سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان همدان در سال گذشته، اعتباری در حدود 70 میلیارد ریال برای تکمیل طرح مجتمع های آبرسانی روستاهای تویسرکان مصوب شد.
وی اضافه کرد: اکنون این اعتبارات از محل اعتبارات ملی و صندوق ذخیره ارزی تامین شده و طرح های مربوط به مجتمع های آبرسانی در روستاهای شهرستان مراحل اجرایی خود را سپری می کنند.
ترکاشوند طرح ساخت مجتمع های آب روستاهای آرتیمان، چاشتخوره، سید شهاب، کارخانه، قصبستان، فتح آباد، لامیان و جوادیه را طرح های مورد نظر آبفار تویسرکان برشمرد و اظهار کرد: مجتمع آبرسانی روستای آرتیمان به بهره برداری رسیده و در روستای چاشتخوره نیز چاه مورد نیاز حفر و خط انتقال کشیده شده و تنها منتظر اتصال برق هستیم.
وی ادامه داد: همچنین چاه آب در روستای سید شهاب در سال گذشته حفر شده و در سال جاری نیز تجهیز چاه و اجرای خط انتقال آب و برق در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد.
ترکاشوند افزود: پیمانکار خط انتقال و شبکه داخلی مجتمع آب روستای کارخانه و قصبستان نیز انجام شده و طرح حفر چاه آن در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد.
وی از حفر چاه مجتمع آبرسانی روستای فتح آباد و قرار گرفتن در مرحله انتخاب پیمانکار خط انتقال آب و برق آن خبر داد و ادامه داد: همچنین مخزن بتونی و خط انتقال آب مجتمع آبرسانی روستای لامیان و حفر چاهی به عمق 100 متر انجام شده و پیمانکار در حال اجرای طرح شبکه داخلی شامل کل لوله های داخلی روستا و انشعابات خصوصی است که روستای جوادیه نیز از این مجتمع بهره مند می شود.
ترکاشوند خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود طرح اجرا و تکمیل مجتمع های آبرسانی روستاهای یاد شده تویسرکان تا پایان سال جاری به اتمام برسد.
تویسرکان یکی از شهرستان های استان همدان در 90 کیلومتری شهر همدان است که از نزدیک به 104 روستای آن، 84 روستای دارای سکنه آن زیر پوشش خدمات رسانی اداره آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.
7524/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتبار تکمیل مجتمع های آب روستایی تویسرکان تامین شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات