رییس صنعت گلستان: دفاع از حقوق مصرف کنندگان وظیفه مدیریتی است

به گزارش ایرنا حسینقلی قوانلو روز چهارشنبه در نخستین همایش تقدیر از حقوق مصرف کننده در گرگان افزود: هدف این همایش و اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان، گسترش و نهادینه کردن فرهنگ تولید با کیفیت است.
وی اضافه کرد: نهادینه کردن ساختار رقابتی سالم و تشویق فعالیت های بنگاه های اقتصادی در راستای حمایت موثر از حقوق مصرف کنندگان از دیگر اهداف می باشد.
به گفته وی افزایش انگیزه و حساسیت در تولید کنندگان و ارایه دهندگان خدمات برای رعایت بیشتر حقوق مصرف کنندگان از طریق فعالیت های فرهنگی و تشویقی، افزایش رقابت سازنده تولیدکنندگان برای ارایه محصولات و خدمات با کیفیت برتر، تلاش در جهت برقراری قیمت عادلانه، خدمات قبل، حین و پس از فروش کالا و ترغیب بنگاه های اقتصادی در جهت ارایه کالا و خدمات با علامت استاندارد نیز از اهداف مورد انتطار از تولیدکنندگان است.
قوانلو گفت: ارتقای استاندارد در نظام تولید و توزیع و توجه به افزایش تقاضا از سوی مردم برای تولید باکیفیت، افزایش اشتغال و کاهش بیکاری از دیگر اهداف مورد انتظار از تولید کنندگان و ارایه دهندگان خدمات در زمینه رعایت حقوق مصرف کنندگان است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان یادآور شد: کیفیت بیشتر، قیمت و توزیع مناسب و پاسخگویی به مشتریان و مصرف کنندگان مهمترین مشخصه واحدهای برتر تولیدی و صنفی حامی حقوق مصرف کنندگان است.
وی در خصوص مراحل انتخاب واحدهای نمونه نیز گفت: از آذر تا دی 94 در چندین مرحله فراخوان نخستین همایش تقدیر از حامیان حقوق مصرف کنندگان استان گلستان منتشر شد و در این مدت 226 واحد تولیدی و صنفی درخواست خود را به دبیرخانه ارسال کردند که پس از بررسی کمیته فنی 21 واحد تولیدی، صنفی، صنعتی و گردشگری به عنوان برترین های این همایش انتخاب شدند.
به گفته قوانلو در راستای این خود اظهاری 88 واحد تولیدی صنعتی، 17 واحد خدماتی، 14 واحد توزیعی، 23 واحد تولیدی در بخش صنایع دستی و 84 واحد صنفی خرد در دو کمیته فنی و پیشتیبانی این همایش مورد ارزیابی قرار گرفتند.
نخستین همایش تقدیر از حامیان حقوق مصرف کنندگان استان گلستان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، مدیر کل دفتر نظارت بر تشکلها و امور استانهای سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان، معاون استاندار و جمعی از مدیران استانی برگزار شد.
3014/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس صنعت گلستان: دفاع از حقوق مصرف کنندگان وظیفه مدیریتی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات