آفت ملخ در استان کرمان کنترل شد

ناصر طاهری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مبارزه با ملخ بومی در استان از فروردین امسال شروع شد و تا نیمه خرداد ادامه دارد.
وی بیان کرد: ملخ های بومی با توجه به شرایط اقلیمی و افزایش رطوبت در 150 هکتار از مناطق کوهپایه ای شامل جوپار، ماهان، سه کنج و منطقه کوهپایه ای بادامیه طغیان کرده بودند که با اعتباری بالغ بر 500 میلیون ریال و به کارگیری تجهیزات این طغیان مهار شد.
وی گفت: 300 لیتر سم تهیه و مصرف شد، همچنین 200 کیلوگرم سبوس نیز به کشاورزان ارائه شد.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان افزود: در حال حاضر این طغیان کنترل شده اما با بارندگی مجدد و مرطوب شدن هوا و همچنین تخم گذاری ملخ ها در خاک امکان طغیان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه امکان هجوم ملخ مهاجر از مرزها نیز وجود دارد خاطرنشان کرد: از آنجا که ملخ جزء آفات عمومی و هزینه مبارزه با آن بر عهده دولت است از ستاد مدیریت بحران استان درخواست داریم بودجه ای در این رابطه لحاظ کنند تا تجهیزات لازم خریداری شود.
طاهری گفت: اگر حفظ نباتات اعتبار داشته باشد می توان در راستای مبارزه با آفت ملخ اقدام کرد.
وی افزود: امسال در پی مبارزه با این ملخ بومی، 30 درصد طغیان آلودگی نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.
7433/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آفت ملخ در استان کرمان کنترل شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات