بیش از 400 هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی خرید تضمینی می شود

به گزارش ایرنا چنگیز ابراهیمی روز چهارشنبه در نشست ستاد برداشت گندم بروجرد در اداره جهاد کشاورزی این شهرستان افزود: امسال هر کیلوگرم گندم در استان لرستان 12 هزار و 750 ریال از کشاورزان خریداری می شود.
وی اظهار کرد: به ازای تحویل هر تن گندم به سیلوها یا کارخانه آرد 150 هزار ریال بابت هزینه انتقال به کشاورزان پرداخت می شود.
وی با اشاره به آغاز برداشت جو از 125 هزار هکتار اراضی زیر کشت این محصول در لرستان گفت: 6 هزار و 500 هکتار از این اراضی آبی می باشند و در مجموع پیش بینی می شود 180 هزار تن جو از کشاورزان لرستان خریداری شود.
وی افزود: انتظار می رود امسال تولید محصول گندم و جو استان لرستان نسبت به سال گذشته به ترتیب 15 و 10 درصد افزایش یابد.
وی سطح زیر کشت گندم آبی و دیم استان لرستان را به ترتیب 57 هزار و 600 و 197 هزار هکتار عنوان کرد و گفت:
توجه به نکات لازم در برداشت گندم موجب افزایش تولید و کاهش ضایعات می شود.
ابراهیمی برداشت گندم را آخرین و مهمترین مرحله از کشت گندم دانست و افزود: همه عوامل باید تلاش کنند گندمی با کیفیت تولید و به سیلوها تحویل داده شود.
وی اظهار کرد: برداشت محصول گندم و جو به منظور کاهش ضایعات باید با نظارت لازم بر کمباین ها انجام شود زیرا کاهش ضایعات برابر با افزایش تولید است.
وی افزود: بدون شک با توجه به نظارت ها و اقدامات کارشناسی انجام شده و بارندگی های مناسب شاهد افزایش تولید محصول گندم در استان لرستان و شهرستان بروجرد خواهیم بود.
رضا امینی مدیر جهاد کشاورزی بروجرد نیز در این نشست گفت: با توجه به بارندگی های مطلوب فروردین و اردیبهشت ماه، کنترل مراحل کاشت و داشت از نظر کمی و کیفی و مبارزه با آفت «سن» پیش بینی می شود امسال بیش از 40 هزار تن گندم در شهرستان بروجرد برداشت شود.
رئیس اداره غله بروجرد نیز از آمادگی سیلوها و کارخانه های آرد این شهرستان برای خرید تضمینی گندم کشاورزان خبر داد و گفت: انتظار می رود کشاورزان برای کوتاه کردن دست دلالان گندم تولیدی خود را به این مراکز تحویل دهند.
محمد گی پور افزود: امسال با هدف حمایت از کشاورزان هزینه هر تن انتقال گندم تا سیلو پرداخت می شود.
وی از بانک کشاورزی خواست به منظور تسریع در پرداخت هزینه گندم خریداری شده به کشاورزان اسناد را سریعتر ارسال تا کشاورزان بتوانند زودتر هزینه گندم را دریافت کنند.
چهار مرکز خرید گندم شامل 2 سیلو، تعاونی روستایی اشترینان و کارخانه آرد در شهرستان بروجرد وجود دارد.
6052/3022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیش از 400 هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی خرید تضمینی می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات