افتتاح خانه تاریخ رینه و لاریجان


خانه‌ی تاریخ رینه و لاریجان عصر فردا (پنجشنبه 13 خردادماه) افتتاح می‌شود.
خانه‌ تاریخ مکانی کاملا وقفی است که با مشارکت جامه محلی، پس از حدود هشت سال تحقیق و پژوهش، ایجاد شده است.
محمد منصورنژاد، تولیت خانه‌ی تاریخ به خبرنگار میراث فرهنگی ایسنا، گفت: خانه‌ی تاریخ رینه که اسطوره‌های لاریجان و رینه در آن به نمایش گذاشته شده، در فضایی به وسعت 2000 متر مربع ایجاد شده که زمین آن را نیز شهرداری رینه به صورت امانی در اختیار ما قرار داده است.
وی افزود:‌ برای راه‌اندازی این خانه، حدود هفت تا هشت سال تحقیق و پژوهش و چندین جلد کتاب درباره‌ی رینه و لاریجان نگارش شده که آثار جمع‌آوری شده برای به نمایش گذاشتن در این خانه نیز بر همان اساس محوربندی شده است.
این پژوهشگر با بیان این‌که تمام آثار به نمایش گذاشته شده در این خانه‌ی تاریخی از سوی مردم این مناطق وقف شده است، گفت: این آثار در بخش‌های صنایع دستی، چلنگری و آهنگری، کشاورزی، دامداری، ورزش‌های محلی و بومی، گیاهان دارویی، کتابخانه تخصصی لاریجان، شهدا و ایثارگران، مذهبی، اسناد و مدارک، اتاق فیلم، نمایشگاه مشاهیر لاریجان، سبک زندگی پیشنیان، نهادهای دولتی و غیر دولتی و حیات جانوری به نمایش گذاشته شده است.
وی تاکید کرد: خانه‌ی تاریخ یک موزه‌ی غیرانتفاعی محسوب می‌شود که هیچ سودی برای هیات موسس و عوامل اجرایی آن ندارد.
منصورنژاد گفت: بهای بازدید از این خانه دو هزار تومان تعیین شده که این هزینه هم صرف سامان‌دهی خانه‌ی تاریخ خواهد شد.
خانه‌ی تاریخ رینه و لاریجان عصر پنجشنبه در مکان پاسگاه سابق رینه افتتاح می‌شود و بهای بازدید از آن در روز افتتاحیه نیم بها خواهد بود.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افتتاح خانه تاریخ رینه و لاریجان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات