ارائه تسهیلات خدمات سربازی به بیش از ۲۸هزار مددجوی کمیته امداد

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا نوروزی با بیان اینکه اجرای طرح معافیت سربازی از سال ۸۲ در این نهاد شروع بکار کرده است، افزود: براساس این طرح فرزندان خانواده های زنان سرپرست خانوار تحت حمایت که یکی از فرزندان ذکور سالم بالای ۱۸سال باشند از خدمت وظیفه عمومی (سربازی) معاف می شوند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته استانهای خراسان رضوی، خوزستان ، فارس و کرمان بیشترین متقاضی دریافت تسهیلات معافیت سربازی را داشتند، تصریح کرد: هدف کمیته امداد برای ارائه تسهیلات خدمت سربازی این است که خانواده های تحت حمایت به چرخه فقر وارد نشوند و پسر زنان سرپرست خانوار نیز با معافیت سربازی امکان کار و اشتغال و تامین نیازهای خانواده خود را داشته باشد.

نوروزی با اشاره به اینکه توانمند سازی خانواده های تحت حمایت یکی از اولویت های کاری کمیته امداد است، افزود: معافیت از خدمت سربازی در راستای توانمندسازی خانواده های تحت حمایت انجام می شود تا زمینه کمک به امرار و معاش خانوادهای نیازمند فراهم شود. معاف شدن فرزند ذکور خانواده و دریافت تسهیلات اشتغال یکی از معیارهای خروج مددجویان از چرخه حمایتی امداد است.

مدیرکل حمایت های اجتماعی کمیته امداد مهمترین اهداف ارائه تسهیلات معافیت سربازی را ایجاد نقش اجتماعی و فراهم کردن فرصت اشتغال، زمینه سازی برای بالا بردن نرخ ازدواج ، کمک به افزایش تولید ناخالص ملی کشوربرای ورود فرد به بازار کار، کاهش نرخ بیکاری کشور، کاهش آسیب های اجتماعی و نشان دادن نگاه نظام اسلامی به خانواده های نیازمند عنوان کرد. گروههای هدف کمیته امداد برای دریافت معافیت های سربازی شامل خانواده های تحت حمایت به علت فوت سرپرست مرد، خانواده های تحت حمایت به علت طلاق و خانواده های دارای سه دختراناث و بیشتر هستند.

نوروزی با اشاره به معرفی شدگان تحت حمایت کمیته امداد برای استفاده از معافیت سربازی گفت: براساس آمارهای دریافتی از سال ۸۱تا ۹۳ بیش از ۱۴۲هزار مددجو از تسهیلات معافیت سربازی بهره مند شدند که با توجه به جمعیت یک میلیون و ۱۵۰هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت امداد ضریب نفوذ خدمت سربازی طی ۱۲سال در بین خانواده های زن سرپرست خانوار حدود ۱۴درصد بوده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارائه تسهیلات خدمات سربازی به بیش از ۲۸هزار مددجوی کمیته امداد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات