سامانه هشدار سریع سیل شهر تهران راه اندازی می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد صادقی با بیان اینکه شهر تهران از سامانه هشدار سریع سیل بی بهره بوده است،اظهار کرد:بر اساس قانون، سازمان هواشناسی مسئولیت اطلاع رسانی به موقع و هشدار سریع در خصوص وقوع سیل را بر عهده دارد اما در جریان بروز اتفاقاتی همچون طوفان سال ۹۳ و یا سیل کن که طی سال گذشته رخ داد،سامانه هشدار سریع وجود نداشت.

وی افزود: با بررسی این موضوع از سازمان هواشناسی ، مسئولان این سازمان اعلام کردند که منابع لازم برای امکانات پیش بینی خرد مقیاس مخاطرات جوی را ندارند و تنها می توانند بر اساس اطلاعات ماهواره ای مکان تغییرات آب و هوایی را بررسی کنند در حالیکه تهران با برخورداری از این حجم جمعیت نیازمند اطلاع رسانی به موقع در خصوص مخاطرات خرد مقیاس را نیاز دارد.

صادقی گفت: بدین ترتیب با پیشنهاد سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برای راه اندازی سامانه هشدار سریع سیل، مرکز مطالعات سازمان هواشناسی در فاز اول در با همکاری وزارت نیرو ، وزارت مسکن و شهرسازی فاز اول مطالعات اجرای این طرحرا به انجام رساند.

وی افزود: بدین ترتیب مقرر شد شهرداری تهران زیر ساخت های لازم را برای راه اندازی سامانه هشدار سریع سیل شهر تهران فراهم کند و سازمان هواشناسی به عنوان متولی مسئولین این کار بر عهده بگیرد به طوری که در سال ۹۵ شاهد فعالیت سامانه هشدار سریع سیل شهر تهران خواهیم بود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سامانه هشدار سریع سیل شهر تهران راه اندازی می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات