ضرورت فرهنگ‌سازی در جامعه برای کمک به خانواده زندانیان

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی محمدی ظهر چهارشنبه درهمایش «نسیم مهر» با موضوع حمایت از خانواده زندانیان، که در سالن اجتماعات سازمان بهزیستی استان برگزار شد در رابطه با حمایت از خانواده زندانیان، اظهار داشت: توجه نظام جمهوری اسلامی به قشرهای آسیب پذیر از سفارشات امام خمینی(ره) است و بحث حمایت از اقشار آسیب پذیر کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه جرم و ارتکاب جرم دو پدیده ای هستند که در همه جای دنیا در حال اتفاق افتادن است، افزود: توجه نظام جمهوری اسلامی به کرامت و تکریم شخصیت انسان بر اساس برنامه های دینی بوده و کسی که به زندان می افتد باید کرامتش حفظ شود.

مدیر کل زندان های لرستان گفت: فضای تربیتی در زندان ها باید به نحوی برنامه ریزی شود که موجب اصلاح زندانی برای خروج از زندان شود.

محمدی با اشاره به اینکه خانواده مجرمان هیچ نقشی در ارتکاب جرم متولی ندارند و نباید آن ها را طرد کرد، بیان داشت: خانواده زندانیان ناخواسته دچار تغییراتی در زندگی می شوند و زندانی شدن سرپرست خانواده زندگی آن ها را به شدت دچار چالش  کرده است به‌طوریکه با مشکلاتی مادی، معنوی و ... مواجه می شوند لذا نظام جمهوری اسلامی به فرزندان زندانیان توجه داشته و در ابعاد مختلف فرهنگی و تربیتی از آن ها حمایت می کند.

وی مشکلات زندانیان و خانواده های آن ها را نیازمند عزمی ملی دانست و گفت: برخلاف تصور عموم، کسانی که مرتکب جرم می شوند همیشه سابقه دار نیستند و برخی از آن ها افراد عادی بوده که نا خواسته دست به ارتکاب جرم زده اند.

محمدی با بیان اینکه برخی از فرزندان زندانیان دارای استعدادهای زیادی هستند،افزود: باید به نبوغ و استعداد های فرزندان مجرمان توجه شود که با آموزش و به کار گیری ظرفیت آن ها می توان زمینه حضور اثربخش آن ها را در جامعه  فراهم کرد.

مدیر کل زندانهای استان به برنامه ریزی های فرهنگی سازمان زندان ها برای خانواده زندانیان در حوزه اشتغال، سواد آموزی، تحصیلات و ... اشاره کرد و ادامه داد: برای حمایت از خانواده زندانیان باید اعتباراتی در خصوص ستاد دیه، انجمن حمایت از زندانیان و ... تخصیص داده شود و همه نهاد ها و بخش ها باید در این خصوص همکاری کنند.

محمدی با اشاره به اینکه دستگاه ها و ادارات استان حضور خوبی در رابطه با کمک به زندانیان و خانواده های آنها داشته و فعالیت های بسیار مفیدی در این راستا صورت گرفته است، بیان داشت: امیدواریم فرهنگ حضور مردمی در عرصه کمک به زندانیان و خانواده آن ها توسعه یافته و از سوی همه مردم و نهاد ها در این راستا کمک های مفیدی صورت گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضرورت فرهنگ‌سازی در جامعه برای کمک به خانواده زندانیان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات