فقر فرهنگی درحاشیه مشهد بیداد می‌کند

نصرالله پژمانفر در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی، فرهنگی در جهت رسیدن به نقطه‌های آرمانی است، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی بهره‌وری را افزایش داده و سبب بهبود سرعت فعاليت اقدامات جاری می‌شود.

وی ادامه داد: در سال‌های دفاع مقدس کمبود منابع بسیاری داشتیم اما در همان مقطع هم نیروهای انقلابی با تکیه‌ بر نیرو و ظرفیت داخلی توانستند حرکت‌های جهادی بسیاری را رقم بزنند.

نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس با بیان اینکه تکیه‌ بر ظرفیت داخلی به‌ عنوان يك اصل اساسی در کشورمان مطرح است، گفت: در کشور توان و ظرفیت بالایی در بین نیروهای انقلابی وجود دارد كه می‌توان جوان‌ها را پای‌کار آورد و با دادن بسترهای مناسب از ظرفیت‌هایی که در اختیاردارند، بهره‌برداری کرد.

تحریم‌ها اثر ناپذیر خواهند شد

پژمانفر ادامه داد: چنانچه بخواهیم از تحریم‌ها تأثیر چندانی بر ما عارض نشود و رسیدن به نقطه‌های آرمانی و اهداف برایمان آسان باشد، بايد توجه دوچندانی به ظرفیت‌های داخلی خودمان داشته باشیم، تکیه‌بر ظرفیت‌ها و توانایی‌های داخلی یکی از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به اینکه برای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی باید باورهایمان را تقویت کنیم٬ عنوان کرد: شناسایی بسترهای مناسب٬ برنامه‌ریزی دقیق و منظم و تکیه‌بر ظرفیت‌ها و استعدادهای داخلی عوامل تأثیرگذار بر گسترش فرهنگ اقتصاد مقاومتی در کشور است.

فرهنگ حاشیه شهر مغفول مانده است

عضو مجمع نمايندگان خراسان رضوی با اشاره به مسئله حاشیه شهر مشهد گفت: امروز بیش از یک‌ میلیون نفر در حاشیه شهر مشهد ساکن هستند و با توجه به جمعیت ساکن در این منطقه٬ اقدامات مؤثری در جهت تقویت فرهنگ شهروندان انجام‌ نشده است.

پ‍ژمانفر افزود: بی‌توجهی مسئولان نسبت به مسائل فرهنگی حاشیه شهر باعث شده امروز فقر فرهنگی در این مناطق بیداد کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: برای برون‌رفت از این معضل نیاز به چندین برنامه عملیاتی در مدت‌زمان طولانی داریم وب اید هم‌افزایی مؤثری در بین مسئولان ایجاد شود تا شاهد اتفاق‌های خوبی باشیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فقر فرهنگی درحاشیه مشهد بیداد می‌کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات