فرصتی برای تکریم هنرمندان نصف‌جهان/ صدای اهالی هنر شنیده شود

شهردار اصفهان 3 توجه به هنرمندان اصفهان یکی از مسائلی است که این روزها مدنظر دستگاه‌های مختلف قرار گرفته و شنیده شدن صدای آن‌ها، در کنار نگاه به دغدغه‌هایشان، یک موضوع مهم و اساسی قلمداد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، تکریم هنرمندان نصف‌جهان به عنوان یکی از برنامه‌های اساسی مد نظر دستگاه‌های مختلف در شهر اصفهان قرار گرفته و بر این اساس، سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری این شهر نیز برنامه‌هایی را اجرا می‌کند.

حمایت از آثار هنرمندان، فروش این آثار، ایجاد زمینه‌ای برای نمایش آن و همچنین برگزاری برنامه‌های مختلفی برای گردهمایی این هنرمندان، از جمله اهداف مد نظر در این راستا به شمار می‌رود.

تقدیر از هنرمندان درجه یک استان اصفهان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اصفهان با اشاره به اهمیت تقدیر از هنرمندان شاخص اصفهان به تسنیم می‌گوید: قرار است در نیمه نخست امسال بیش از 50‌نفر هنرمند دارای درجه یک هنری استان در حضور وزیر ارشاد تجلیل شوند، هم‌چنین دومین جشن سینمایی اصفهان هم‌زمان با روز سینما در شهریورماه با حضور وزیر ارشاد یا رئیس سازمان سینمایی در اصفهان برگزار می‌شود.

وی افزود: در حوزه تئاتر نیز با توجه به جایگاه تئاتر و به‌ویژه سبک تئاتر طنز اصفهان، اداره ارشاد سعی دارد تا زیر‌ساخت‌ها و بستر ارتقای جایگاه تئاتر اصفهان را فراهم کند و روش هرم مدیریتی واژگون در اداره ارشاد پیاده می‌شود به‌صورتی که هنرمندان به اداره ارشاد بگویند که چگونه می‌توان با توجه به ظرفیت‌ها و امکانات موجود، منشوری در ارتقاء تئاتر اصفهان تدوین کرد.

بسته ارمغان برای تکریم هنرمندان

علی‌اکبر بقایی، مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با اشاره به تدوین بسته ارمغان برای تکریم نخبگان فرهنگ و هنر شهر اصفهان در سال 95 به تسنیم گفت: این موضوع از ماه‌ها پیش مد‌نظر سازمان قرار گرفته بود و امسال نیز تکریم اهالی فرهنگ هنر در بخش‌های خدماتی، تعاملی و ویژه‌برنامه‌ای را اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه دیدارهای دو هفتگی با اهالی فرهنگ و هنر اصفهان یکی از موضوعات مد نظر قرار دارد، افزود: همچنین نشست‌های فصلی با هنرمندان نیز در این بسته تعریف شده و بر‌اساس آن سه‌شنبه شب، برنامه شبی با هنرمندان شهر فیروزه‌ای تدوین و اجرا شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: در این ویژه‌برنامه بیش از 300 نخبه فرهنگی نصف‌جهان در عرصه‌های مختلف هنری همچون ادبیات و فرهنگ عامه، تئاتر و سینما، موسیقی، هنرهای تجسمی و هنرهای معماری به میزبانی سازمان گرد یکدیگر جمع شده و با شهردار اصفهان دیدار کردند.

نیاز شهر اصفهان به پیشکسوتان هنری

شهردار اصفهان نیز با اشاره به موضوع توجه به هنرمندان و نخبگان فرهنگ و هنر شهر گفت: برگزاری برنامه‌هایی همچون ویژه‌برنامه "شبی با هنرمندان" با رویکرد افزایش حمایت از هنرمندان و توجه بیشتر به تکریم این قشر تلاشگر در نصف‌جهان به شمار می‌رود.

مهدی جمالی‌نژاد با بیان اینکه اصفهان شهری پویا است که در گذشته و تاریخ اصفهان این موضوع به خوبی قابل مشاهده است، گفت: برای رساندن این شهر را به شهری طیب و عالم‌پرور، احتیاج مطلق به پیشکشوتان هنری وجود دارد و باید این فعالیت‌ها را انجام دهیم.

وی تصریح کرد: نمی‌توان با ابزار قرن 20 راهکارهای قرن 21 را اجرایی و عملی کرد و این موضوع احتیاج و ایده‌های نو داشته که آن نیز تنها از هنرمندان این شهر ساخته است.

شهردار اصفهان با اشاره به برگزاری دیدارهای فصلی با هنرمندان و ضرورت توجه به آن خاطرنشان کرد: هنرمندان اصفهانی در حکم ریشه‌های اصفهان بوده و باید با همیاری هنرمندان اصفهان را دوباره به شهری هنری و هنرپرور تبدیل می‌کنیم.

ارتباط بین هنرمندان اصفهان دوباره وصل شود

محمد عیدی، مدیر امور هنری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با بیان اینکه شاخه‌های مختلف هنری اصفهان در گذشته با یکدیگر ارتباط داشته‌اند به تسنیم گفت: در برنامه‌های امسال نیز این مسئله مد نظر قرار داده شده تا ارتباط بین هنرمندان رواج پیدا کند و با این رویکرد نخستین شب دورهمی هنرمندان زمینه‌ای برای تعاملات فکری هنرمندان شهر شده است.

وی با بیان اینکه هنرمندان باید بتوانند با تعاملات خود هنری شهر اصفهان را مانند همیشه با تفکری پویا به سمت وسو فکری خوبی راهنمایی کنند، بیان کرد: تمام هنرمندان حاضر در این جمع، توانایی آن را دارند که هنر شهر را مثل همیشه هنری پویا نشان دهند و نصف‌جهان را که شهری هنری است، به عنوان یک جهان‌شهر مطرح کنند.

مدیر هنری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان اضافه کرد: با توجه به این موضوع، باید کاری کنیم که اهالی فرهنگ و هنر، بیش از گذشته در برنامه‌ریزی‌های شهری مورد توجه قرار گیرند.

صدای هنرمندان شنیده شود

یکی پیشکسوتان هنر شهر اصفهان با اشاره به ضرورت توجه به دغدغه هنرمندان این شهر می‌گوید: مسئولان باید کاری کنند که توجه به هنرمندان شهر در دستور کار خود قرار گیرد و برگزاری نشست‌های فصلی یکی از این راهکارهاست.

استاد قاسمی، پیشکسوت موسیقی سنتی اصفهان با بیان اینکه توسعه برنامه‌های هنری در شهر اصفهان نیازمند توجه بیشتر به دغدغه آنهاست افزود: از مسئولان شهر اصفهان می‌خواهم که بیش از گذشته به هنرمندان و دغدغه‌های آنها توجه داشته باشند و توجه خود را به رفع مشکلات آنها معطوف کنند.

برگزاری نشست‌های فصلی با هنرمندان و توجه بیشتر به دغدغه‌های آنها، شاید فرصتی باشد تا نصف‌جهان دوباره به جایگاه مطرح خود درعرصه فرهنگ و هنر بازگردد و پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی، رشدی چندپله‌ای در این حوزه داشته باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرصتی برای تکریم هنرمندان نصف‌جهان/ صدای اهالی هنر شنیده شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات