نسبت مصارف به منابع بانک صادرات استان فارس بیش از 85 درصد است

اسکناس پول وام مدیر امور شعب بانک صادرات استان فارس گفت: در سال گذشته بیش از ۸۵ درصد منابع بانک صادرات در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، فرزاد توکل مقدم پیش از ظهر امروز در جشنواره تجلیل از 200 پذیره برتر پایانه فروش بانک صادرات با اشاره به برخی اظهارنظرها در مورد خروج منابع بانکی از استان فارس و هزینه شدن آنها در استان‌های دیگر اظهار داشت: این اظهارنظرها صحیح و کارشناسی نیست زیرا بانک صادرات در سال گذشته بیش از 85 درصد منابع خود را در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرده است.

وی با بیان اینکه با توجه به سیال بودن منابع الزاماً این‌طور نیست که در هر استان تنها از منابع داخلی آن استان استفاده شود بلکه این منابع به شکل سراسری مورد استفاده قرار می‌گیرد عنوان کرد: در حال حاضر مراحل اجرایی ساخت 4 پتروشیمی بزرگ در استان فارس با تسهیلات چند صد میلیاردی بانک صادرات در حال انجام است و این اعتبار علاوه بر بانک‌های فارس از طریق بانک‌های دیگر استان‌ها نیز تامین شده است. 

توکل‌مقدم بیان کرد: براساس قوانین، بانک‌ها با کسر سپرده قانونی که بین 15 تا 20 درصد منابع آنها را شامل می‌شود قادر به پرداخت 80 تا 85 درصد منابع خود در قالب تسهیلات هستند.

مدیر امور شعب بانک صادرات استان فارس با بیان اینکه حجم منابع این بانک در سال 94 نسبت به سال 93 حدود 24 درصد افزایش یافته است افزود: در سال گذشته بیش از 20 درصد تسهیلات پرداختی مربوط به حوزه صنعت بوده است.

وی با اشاره به تعامل سازنده این بانک با مدیران صنایع و سرمایه‌گذاران این بخش گفت: با وجود معوقاتی که در این بخش وجود دارد اما تاکنون هیچ یک از صنایع توسط بانک صادرات به مراجع قضایی کشیده نشده یا وثایق بانکی هیچ یک از صنایع را توقیف نکرده‌ایم.

توکل مقدم با بیان اینکه 5 درصد از کل منابع بانک صادرات ایران در شعب بانک‌های صادرات استان فارس است افزود: 18.5 درصد از کل منابع بانکی استان فارس نیز در اختیار این بانک است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برگزاری جشنواره تقدیر از پذیرنگان برتر دستگاه‌های فروش با هدف ترغیب مشتریان برای استفاده از خدمات غیرحضوری و الکترونیکی بانک برگزار می‌شود اظهار داشت: این بانک 22 هزار پایانه فروش در استان فارس دارد که 5 درصد از کل تراکنش‌های دستگاه‌های فروش کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیر امور شعب بانک صادرات استان فارس با بیان اینکه 7 درصد از 120 هزار میلیارد تراکنش مالی در شبکه بانک صادرات مربوط به استان فارس است که این استان را از حیث امتیاز در بالاترین رتبه قرار داده است گفت: در راستای سیاست تشویقی و ترغیبی، تسهیلات این بانک برای دارندگان دستگاه‌های فروش به روشی آسانتر و نرخ سود بین 2 تا 6 درصد کمتر از قانون مصوب شورای پول و اعتبار پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نسبت مصارف به منابع بانک صادرات استان فارس بیش از 85 درصد است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات