مرکز درمان بیماران خاص در بیرجند راه‌اندازی شد

بیماران خاص رئیس مرکز جامع بیماران خاص خراسان جنوبی گفت: با راه‌اندازی مرکز درمان بیماران خاص در بیرجند مکانی را برای درمان بیماران فراهم کردیم که این مکان خانه دوم برای بیماران است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، هادی دهقان ظهر امروز در جلسه کارگروه بیماران خاص خراسان جنوبی اظهار داشت: با راه‌اندازی مرکز درمان بیماران خاص در بیرجند مکانی را برای درمان بیماران فراهم کردیم که این مکان خانه دوم برای بیماران است.

وی با بیان اینکه سرطان پوست در خراسان جنوبی از نرم کشوری بیشتر است افزود: به دلیل آفتاب زیاد و اشعه نور خورشید و دیگر عوامل متاسفانه سرطان پوست در استان بیشتر از نرم کشوری است.

رئیس مرکز جامع درمان بیماران خاص خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر هزار و 662 بیمار خاص در استان داریم که پذیرش بیماران برای دریافت نوبت به صورت 24 ساعته در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود.

دهقان با بیان اینکه از تعداد هزار و 662 بیمار تعداد 870 مریض سرطانی هستند افزود: 264 مریض دیالیزی، 74 تالاسمی، 152 ‌ام. اس و 160 بیمار پیوندی است.

وی با اشاره به بیماران افغانی اظهار داشت: در دو ماه گذشته پوشش بیمه‌ای رای بیماران دیگر کشور‌ها برداشته شده و در استان 30 بیمار سرطانی، 12 بیمار دیالیزی و 8 تالاسمی از کشور افغانستان داریم.

رئیس مرکز درمان بیماران خاص خراسان جنوبی با اشاره به مشکلات بیماران خاص گفت: نبود اقامتگاه برای بیماران شهرستانی و هزینه زیاد ایاب و ذهاب بیماران شهرستانی از مهم‌ترین مشکلات است.

دهقان افزود: برخی از بیماران که دفترچه درمان آن‌ها دچار مشکل است نیاز به حمایت دارند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرکز درمان بیماران خاص در بیرجند راه‌اندازی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات