صدور مجوز ایجاد مراکز ترک اعتیاد در کشور متوقف شد

کمپ ترک اعتیاد سرپرست اداره پیشگیری و درمان سومصرف مواد وزارت بهداشت با تاکید بر ساماندهی فعالیتهای کیفی مراکز ترک اعتیاد، گفت: از امسال صدور مجوز ایجاد مراکز ترک اعتیاد در کشور متوقف شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، علیرضا نوروزی بعد از ظهر امروز در حاشیه سمینار سه روزه درمان اعتیاد به شیشه در مازندران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ارتباط مصرف کننده از شبکه غیرقانونی قاچاق برای مصرف داروهای صنعتی باید کاهش یابد، اظهار داشت: درمان بیماران معتاد متوقف به توزیع دارو نشود و از فرصت دارو، فعالانه با تشویق بیمار و آموزش خانواده استفاده شود تا فرد به یک سبک زندگی غیرمرتبط با مصرف مواد عادت کند.

وی افزود: توجه به درمان‌های روان شناختی، مشاوره‌ها و تاکید بیشتر بر فرآیند بازتوانی در فرد معتاد می‌تواند اثرگذار داشته باشد.

نوروزی با اشاره به اینکه موارد مشترک برای گرایش افراد به سمت مواد مخدر وجود دارد، تصریح کرد: افراد مخاطره جو و تنوع طلب و خطرات مواد مخدر را کم برآورد می‌کنند بیشتر گرایش به مواد مخدر دارد.

سرپرست اداره پیشگیری و درمان سو مصرف مواد در وزارت بهداشت با اشاره به اینکه نبود صمیمیت کافی در خانواده می‌تواند زمینه‌ساز گرایش جوانان به سمت مخدرهای صنعتی است، تصریح کرد: باور غلط این است که شیشه کم خطر بوده و اعتیاد آور نیست، سبب گرایش بیشتری به جوانان و افراد شده است.

نوروزی با بیان اینکه مصرف شیشه در بلندمدت سبب تخریب بنیان‌های بدنی فرد می‌شود، افزود: شیشه در تخریب بافت‌های بدن اثرگذار بوده و بسیار برای فرد مضر است.

این مسئول وزارت بهداشت با اشاره به اینکه 50 درصد بیماران درمان شده در حوزه صنعتی در یک دوره سه ماهه بهبودی نسبی خواهند یافت، گفت: خانواده‌ها نقش اساسی در سالم ماندن فرد درمان شده ناشی از اعتیاد صنعتی دارند.

وی با بیان اینکه 6500 مراکز درمان اعتیاد در کشور شناسایی شده است، افزود: این مراکز توسعه کمی گسترده ای در کشور داشته و در برخی از مناطق بیش از حد نیاز شکل گرفته بوده است.

نوروزی با اشاره به اینکه توزیع سقف جمعیتی و نظارت بر توزیع متناسب این مراکز در دستور قرار گرفته است، گفت: با این اقدام کیفیت مداخلات غیردارویی در  مراکز ترک اعتیاد کشور کنترل شده است و رشد کمی این مراکز متوقف شده است.

وی با بیان اینکه یک میلیون و 350 هزار معتاد مواد مخدر در کشور بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد شناسایی شده است، افزود: مواد محرک تبدیل به یک مشکل در جامعه شده که 26 درصد مصرف مخدرها مربوط به صنعتی است.

سرپرست اداره پیشگیری و درمان سو مصرف مواد در وزارت بهداشت با اشاره به اینکه کنترل بر پیش سازها در حوزه مواد مخدر از سوی وزارت بهداشت با جدیت پیگیری می‌شود، گفت: تولید مواد محرک در کشور به صورت داخلی و در آزمایشگاه‌های غیرقانونی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه هولوگرام کردن متادون و داروهای مخدر از سوی وزارت بهداشت برای ردیابی و کنترل و اصالت دارو در معاونت دارو و غذا در دست پیگیری است، افزود: امیدواریم این اقدام سریعا به نتیجه مطلوب در جامعه برسد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صدور مجوز ایجاد مراکز ترک اعتیاد در کشور متوقف شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات