ظریف: محیطی امن‌تر از ایران پیدا نمی‌کنید

وزير امور خارجه كشورمان گفت: من همه را تشويق ميكنم كه وارد همكاری با ايران شوند چراكه شما محيط امن تر از ايران پيدا نخواهيد كرد و وجود اين امنيت قدرت نظامی نيست بلكه اعتماد به مردم است. به گزارش نامه نیوز، محمدجواد ظريف وزير امورخارجه كشورمان در اجلاس مشترك اقتصادی ايران و سوئد كه صبح امروز(چهارشنبه) در هتل شرايتون استكهلم برگزار شد گفت: حضور شما بخش خصوصی ايران و سوئد نشان از فرصت های زيادی است كه در اقتصاد، امنيت و توسعه در كشورها وجود دارد.

وی افزود: شما ميدانيد كه ايراني های بسياری زيادی اينجا وجود دارند كه در سوئد در تجارت فعال هستند. و همه ميدانيد كه ايرانی ها مردم جدی هستند و وقتي ما يك قرارداد ميبنديم به قول خود عمل ميكنيم و به آن متعهد هستيم.

وزير امور خارجه كشورمان تاكيد كرد: ما مذاكرات بسياری طولاني در موضوع هسته ای انجام داديم و كسی هم فكر نميكرد ما تا اين حد به تعهدات خود متعهد باشيم.  

ظريف خاطر نشان كرد: ما به تعهدات خود عمل كرديم و در هيچ كدام از تعهداتمان خلاف نكرديم. اميدوارم با همكاری هيات تجاری با از حرف هايمان فراتر برويم و بتوانيم از ثمرات برجام استفاده كنيم.

وی تصريح كرد: من همه را تشويق ميكنم كه وارد همكاری با ايران شوند چراكه شما يك محيط امن تر از ايران پيدا نخواهيد كرد و وجود اين امنيت حكومت و قدرت نظامی نيست بلكه اتكا و اعتماد به مردم است.

وزير امور خارجه كشورمان افزود: اين مردم ما را در ٨ سال دفاع مقدس جلو بردند و با تلاش صدام حسين را عقب رانديم.

وی گفت: ما در طول تحريم هايی كه كلينتون به آنها تحريم های فلج كننده ميگفت، ايستاديم و اين به دليل آن است كه به مردم خود اتكا و اعتماد داريم.

ظريف خاطرنشان كرد: ما افتخار ميكنيم كه دهمين پارلمان را تشكيل داديم و يك روز هم تاكنون بدون پارلمان نبوديم. مردم ما معتقدند تغيير سياست ها بايد از طريق صندوق های رای دنبال كنند.

وزير امورخارجه كشورمان تصريح كرد: جوانان ايرانی در حوزه های مختلف ازجمله آی سی تی، دارو و علوم هسته ای حرفه ای هستند و همه اينها بصورت بومی بدست آمده و برآمده از اتكا به توان داخلی بوده است.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظریف: محیطی امن‌تر از ایران پیدا نمی‌کنید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات