بانک‌هایی که از حساب سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج منفعت می‌برند!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : به نظر می‌رسد علیرغم تلاش‌های زیاد برای دست‌یابی به منابع در اختیار تعاونی مذکور توسط بانک مرکزی، بخشی از این تلاش‌ها همچنان نتیجه نداده است؛ چرا که برخی بانک‌ها که تعاونی مذکور در آن‌ها حساب داشته، در عین مسدود‌کردن حساب‌های تعاونی مذکور، از بازگرداندن پول‌ها به بانک مرکزی برای بازپرداخت بدهی تعاونی ثامن‌الحجج به مردم، سرباز می‌زنند.

اخیراً تجمعی از سوی برخی سپرده‌گذاران کلان تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج مقابل بانک مرکزی انجام شد که در آن، بانک‌هایی که از حساب سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج منفعت می‌برند!تجمع‌کنندگان خواهان باز‌پرداخت سپرده‌های خود از سوی بانک مرکزی بودند.
به گزارش انتخاب به نقل از آفتاب، فارغ از دلایل سپرده‌گذاری افراد در یک تعاونی اعتبار بدون مجوز، نکته مهم، نقش دولت و بانک مرکزی در ایجاد بسترهای نظارتی مناسب برای جلوگیری از تکرار این مشکل و نیز تلاش برای بازگرداندن سرمایه‌های مردم است.
به نظر می‌رسد علیرغم تلاش‌های زیاد برای دست‌یابی به منابع در اختیار تعاونی مذکور توسط بانک مرکزی، بخشی از این تلاش‌ها همچنان نتیجه نداده است؛ چرا که برخی بانک‌ها که تعاونی مذکور در آن‌ها حساب داشته، در عین مسدود‌کردن حساب‌های تعاونی مذکور، از بازگرداندن پول‌ها به بانک مرکزی برای بازپرداخت بدهی تعاونی ثامن‌الحجج به مردم، سرباز می‌زنند.
بانک‌هایی که علی‌رغم آن‌که خود از قوانین و مقررات و شرایط حاکم بر بازار مالی و پولی آگاه هستند، اقدام به سپرده‌گذاری متقابل با تعاونی مذکور نموده بودند، لذا خود در این نابسامانی شریک بوده و باید هزینه این شراکت را با کمک به حل مشکل سپرده‌گذاران بپردازند.
با وجود چنین نکته‌ای، بهتر است به جای تمرکز مطلق فشار بر بانک مرکزی (در عین مطالبه از آن)، در خصوص موضوع بازپرداخت مطالبات مردم از تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج، به بانک‌هایی هم توجه کرد که بی‌سروصدا و بی‌توجه به صدای سپرده‌گذاران، از مزایای فراوان بلوکه‌شدن پول مشتریان ثامن در مجموعه خود، بهره‌مند می‌شوند.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بانک‌هایی که از حساب سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج منفعت می‌برند!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات