چهل و یکمین ناوگروه نیروی دریایی به خلیج عدن اعزام شد

به گزارش خبرنگار مهر، با حضور امیردریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح چهارشنبه ناوگروه اطلاعاتی عملیاتی چهل و یکم نیروی دریایی متشکل از ناو پشتیبانی لاوان و ناوشکن شهید دریابان نقدی عازم ماموریت شد.

ناوگروه چهل و یکم نیروی دریایی ارتش با هدف تامین امنیت خطوط مواصلاتی تجاری ایران عازم خلیج عدن و تنگه باب المندب شد، در این ماموریت همچنین پیام صلح و دوستی جمهوری اسلامی ایران به سایر کشورهای حاضر در خلیج عدن رسانده خواهد شد.

امیر دریادار حبیب الله سیاری در مراسم بدرقه این ناوگروه عنوان کرد: نیروی دریایی به عنوان نیروی راهبردی وظیفه تامین امنیت خطوط تجاری کشور را در آبهای آزاد و بین المللی دارد. تا کنون نیروی دریایی در ماموریت های محوله موفق بوده است.

وی عنوان کرد: تا کنون دو مورد حمله دزدان دریایی به کشتی های تجاری و نفتی ایران بوده که نیروی دریایی در آزاد سازی این کشتی ها موفق عمل کرده است.

دریادار سیاری گفت: ناوگروه چهل و یکم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن ایجاد امنیت برای خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ماموریت دارد با حفظ اقتدار ایران اسلامی با پروژه ایران هراسی و تبلیغات سوء دشمنان مقابله کند.

همچنین مراسم استقبال از ناوگروه اطلاعاتی عملیاتی چهلم نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس برگزار شد.

ناوگروه چهلم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناو پشتیبانی تنب و ناوشکن البرز و با حضور ۲۴۷ نفر برای انجام ماموریت به خلیج عدن و تنگه باب المندب اعزام و پس از ۵۵ روز دریانوردی، هفت خرداد ماه امسال به کشور بازگشت و صبح امروز در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش پهلو گرفت.

طی مسافت ۶۸۷۰ مایل دریایی، اسکورت ۱۶ فروند کشتی ایرانی، رهگیری ۷۶۲ فروند واحد نظامی و غیر نظامی در خلیج عدن و مانیتورینگ راداری ۱۲۳ فروند کشتی تجاری و نفتکش عبوری از جمله ماموریت‌های انجام شده توسط این ناوگروه است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چهل و یکمین ناوگروه نیروی دریایی به خلیج عدن اعزام شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات