تجهیزات نیروی دریایی بر اساس ماموریت در اقیانوس‌ها ساخته می شود

به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار حبیب الله سیاری ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش بر اساس نیازهای دفاعی کشور در حال تجهیز است، بیان داشت: پروژه ساخت ناوشکن ها بر اساس نیاز دریانوردی و دفاعی کشور در کارخانجات نیروی دریایی ارتش در حال ساخت است، ناوشکن های موشک انداز و زیردریایی های پیشرفته در دستور کار نیروی دریایی ارتش قرار دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اظهار اینکه توانمندی نیروی دریایی ارتش در نوسازی و بهسازی شناورهای زیرسطحی مثال زدنی است، تاکید کرد: حضور نیروی دریایی ارتش در آبهای دور و بین المللی و بدون اتکا به کشورهای مسیر دریانوردی می تواند ماموریت های طولانی مدت را به سرانجام برساند.

دریادار سیاری اظهار داشت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص خودکفایی ارتش و نیروهای مسلح به تجهیزات نظامی و دفاعی در داخل کشور، امروز شاهد تولید ناوشکن های موشک انداز و زیردریایی در کارخانجات ارتش و وزارت دفاع هستیم.

وی افزود: با توجه به ماموریت های نیروی راهبردی دریایی ارتش، ساخت ناوشکن و شناورهایی با توانمندی حضور در آبهای آزاد و بین المللی به خصوص اقیانوس ها در دستور کار قرار دارد.

دریادار سیاری گفت: توسعه روابط دیپلماسی نیروی دریایی می‌تواند به توسعه دیپلماسی کشور و برجام کمک کند، چراکه مقام معظم رهبری فرموده‌اند نیروی دریایی می‌تواند در توسعه دیپلماسی کشور مؤثر باشد، یعنی همین رفت و آمد‌های ما به مناطق و بنادر دیگر کشورها در راستای کمک به توسعه دیپلماسی کشور و وزارت خارجه محسوب می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تجهیزات نیروی دریایی بر اساس ماموریت در اقیانوس‌ها ساخته می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات