رستمی، چهارمین وزنه‌بردار ایران در بین رکوردداران جهان

به گزارش ایسنا، وزنه برداران ایرانی از سالهای دور به دنبال رکوردشکنی در جهان بوده اند که تعدادی از آنها توانسته اند این کار بزرگ را انجام دهند. محمود نامجو ، محمد نصیری و پرویز جلایر جزو اولین وزنه برداران ایرانی هستند که رکورد شکنی داشته اند که البته بعدها رکورد آنها توسط وزنه‌برداران خارجی شکسته شد.. پس از آن، وزنه برداران فوق سنگین قدم در راه رکورد شکنی گذاشتند و حسین رضازاده، سعید علی‌ حسینی و بهداد سلیمی توانستند به رکوردداران جهان اضافه شوند که هم اکنون نیز رکورددار هستند. اکنون نیز کیانو ش رستمی قدم در این راه گذاشته است.

رستمی در مسابقات وزنه‌برداری جام فجر کار ازرشمندی را انجام داد و موفق شد دو رکورد دوضرب و مجموع جهان را جابجا کند. او از مدت ها قبل در اندیشه انجام این کار بود که بالاخره در فاصله زمانی ۶۶ روز مانده به المپیک این کار را عملی کرد و این اقدام خط و نشان جدی برای آرتیم اوکولف و آپتی آیوکادوف روس و تیان تائو چینی بود.

رستمی با انجام این دو رکوردشکنی چهارمین وزنه برداری است که نامش اکنون در فهرست رکوردداران جهان قرار می‌گیرد.

وزنه برداران ایرانی که اکنون رکورد دار جهان هستند:

حسین رضازاده

او در المپیک سیدنی با رکورد ۴۷۴ کیلوگرم رکورد مجموع جهان را به نام خود ثبت کرد.

در المپیک آتن با مهار وزنه ۲۶۳ کیلوگرم رکورد دار دوضرب جهان شد.

رضازاده در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۰۳ رکورد ۲۱۳ کیلوگرم را در یک ضرب ثبت کرد.

(در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ آمریکا، الکسی لوچف وزن بردار روس موفق به شکستن رکورد دوضرب و مجموع رضازاده شد اما با مثبت شدن تست دوپینگش دوباره رکوردها به نام رضازاده ثبت خواهد شد.)

سعید علی حسینی

او در سال ۲۰۰۸ و در جریان مسابقات قهرمانی جوانان آسیا توانست رکوردهای ۲۰۶ کیلوگرم یک ضرب، ۲۴۵ کیلوگرم دوضرب و مجموع ۴۵۱ کیلوگرم را به ثبت برساند. از سال ۲۰۰۸ تاکنون هیچ وزنه‌برداری موفق به شکستن رکوردهای او نشده است.

کیانوش رستمی

بهداد سلیمی

او سومین وزنه بردار ایرانی است که در دسته فوق سنگین رکورد جهان را شکسته است. سلیمی در مسابقات جهانی ۲۰۱۱ پاریس و در حرکت یک ضرب وزنه ۲۰۱۴ کیلوگرم را بالای سر برد . او یک کیلوگرم رکورد رضازاده را شکست و نامش را فهرست رکوردداران ثبت کرد.

کیانوش رستمی

وزنه بردار دسته ۸۵ کیلوگرم ایران در مسابقات جام فجر که گزینشی المپیک محسوب می شد، توانست رکورد شکنی داشته باشد.

رستمی با مهار وزنه ۲۲۰ کیلوگرم، ۲ کیلوگرم رکورد دوضرب جهان را جابجا کرد.

در مجموع دو حرکت نیز با رکورد ۲۹۵ کیلوگرم توانست یک کیلوگرم رکورد شکنی داشته باشد.

[ منبع این خبر سایت الف-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رستمی، چهارمین وزنه‌بردار ایران در بین رکوردداران جهان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات