تکدی‌گری مردان در لباس زنانه

۱۳۹۵/۰۳/۱۲ - ۱۲:۱۴ - کد خبر: 184327 تکدی‌گری مردان در لباس زنانه

سلامت نیوز: مردم به زنان و کودکان راحت‌تر کمک می‌کنند. حالا مردان بیست‌وچندساله که وارد این بازار شده‌اند با پوشیدن لباس زنانه و دستفروشی پشت چراغ‌قرمزها و تکدی‌گری، می‌خواهند درآمد بیشتری داشته باشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه فرهیختگان، چهارراه قصر و چراغ قرمز هفتاد ثانیه‌ای‌اش، وقتی پشت آن ‌می‌ایستیم، چند دستفروش یا متکدی به سمت خودرو می‌آیند. یکی از آنها چادر سیاه به سرش است، اما هیکل تنومندی دارد؛ هیکلی مردانه. نزدیک‌تر که می‌شود، همه‌چیز عجیب‌تر می‌شود. وقتی نگاهش می‌کنیم چادرش را سفت‌تر می‌گیرد و سعی می‌کند صورتش را بپوشاند. نگاهش می‌کنیم. دماغ و ترکیب صورت و ابروها مردانه است! وقتی می‌فهمد مشکوک نگاهش می‌کنیم لنگ‌لنگ‌زنان مسیرش را عوض می‌کند. وقتی صدایش می‌کنیم، یک لحظه برمی‌گردد و موهای صورتش کمی نمایان می‌شود. مردی که لباس زنانه و چادر پوشیده تا ترحم راننده‌ها را جلب کند. مردم به زنان و کودکان راحت‌تر کمک می‌کنند. حالا مردان بیست‌وچندساله که وارد این بازار شده‌اند با پوشیدن لباس زنانه و دستفروشی پشت چراغ‌قرمزها و تکدی‌گری، می‌خواهند درآمد بیشتری داشته باشند. قد بلند و چهره‌اش نشان می‌داد که زن نیست، اما خودش را در چادر مشکی زنانه قایم کرده بود و سر چهارراه گدایی می‌کرد. انگار به این نتیجه رسیده بود که نگاه ترحم‌آمیز به زنان بیشتر از مردان است و به همین دلیل ساعت‌ها زیرچادر سر چهار‌راه می‌ایستد و گدایی می‌کند.

اسمش را نمی‌گوید و از اینکه متوجه شده‌ام مرد است خنده‌اش می‌گیرد و با لبخندی می‌گوید: «مامور که نیستی.» وقتی خیالش راحت می‌شود که کاری به کار و کاسبی‌اش نداریم، می‌گوید: «وقتی به‌عنوان زن گدایی یا دستفروشی کنید بیشتر درآمد دارید، من قبلا سر چهارراه شیشه ماشین می‌شستم و کنار من خانمی گل رز می‌فروخت، درآمدش از من خیلی بیشتر بود، همین موضوع باعث شده من هم به این فکر بیفتم که با لباس زنان راحت‌تر کار می‌کنم.»


او درمورد اینکه اگر دستگیرش کنند به خاطر اینکه لباس زنانه پوشیده است برخورد نمی‌کنند، می‌گوید: «نه خانم فکر نکنم. چه کار به این کارها دارند. ما را هم که جمع کنند بعد آزاد می‌کنند.»


برخی زنان به این مردان زن‌نما اعتماد می‌کنند و از طرفی، برخی زنان دستفروش و متکدی، پاتوق‌های خاصی دارند و حضور این مردان با لباس زنانه، زمینه اتفاقاتی خواهد شد که قابل پیش‌بینی نیست. اما این سوال پیش می‌آید که آیا تغییر هویت با پوشیدن لباس جرم است یا نه؟ بهمن کشاورز، حقوقدان در پاسخ به این سوال می‌گوید: «تکدی‌گری جرم است اما اینکه بخواهیم کسی را به خاطر اینکه لباسی خلاف جنسیتش پوشیده مجرم بشناسیم و با آن برخورد کنیم، چنین چیزی در قانون وجود ندارد. مسئولان تنها می‌توانند به دلیل تکدی‌گری با آنها برخورد کنند نه تغییر لباس.»

او می‌افزاید: «البته اگر با تغییر لباس یا هویت، شخص اقدام به کلاهبرداری کند، جرم محسوب می‌شود. این کار نیز می‌تواند منجر به کلاهبرداری و اتفاقات مجرمانه بعدی شود.»

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تکدی‌گری مردان در لباس زنانه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات