فرماندار تبریز: منتظر اعلام رسمی شورای نگهبان درباره نتیجه بازشماری آراء هستیم

رحیم شهرتی فر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به انتشار اخبار مربوط به تغییر جایگاه نفرات چهارم و پنجم دومین مرحله انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر از قول عضو حقوقدان شورای نگهبان در رسانه ها گفت: به محض اینکه این امر طی نامه رسمی به ما اعلام شود، تشکیل جلسه می دهیم.
وی افزود: پس از وصول نامه، بلافاصله جلسه مشترک هیات اجرایی و نظارت شهرستان تبریز تشکیل و در خصوص صدور اعتبارنامه چهار نماینده منتخب حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر در مرحله دوم دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اقدام می شود.
سیامک ره‌پیک، سخنگوی هیئت مرکزی نظارت امروز چهارشنبه اعلام کرد بعد از بازشماری آراء در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو، آذرشهر، نفر چهارم با نفر پنجم تغییر کرد.
وی افزود: صحت انتخابات در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو، آذرشهر تأیید شد و هیچ صندوقی هم ابطال نشد و تنها به دلیل بازشماری، نتایج تغییر کرد.
حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر با بیش از دو میلیون نفر جمعیت شش کرسی در خانه ملت دارد.
در مرحله نخست دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه دو نفر از مجموع شش نماینده انتخاب و تعیین تکلیف چهار نماینده دیگر به مرحله دوم ماند.
در مرحله دوم انتخابات، علیرضا منادی به عنوان نفر ششم از حوزه انتخابیه تبریز، اسکو برگزیده شد و محمداسماعیل سعیدی در جایگاه هفتم قرار گرفت.
شکایت سعیدی نسبت به نتیجه انتخابات، بازشماری 15 صندوق را به دنبال داشت که در نهایت به اعزام نمایندگان هیات مرکزی نظارت از تهران به تبریز منجر شد.
هیات اعزامی هیات مرکزی نظارت از تهران به تبریز 903 صندوق را بازشماری کرد.
518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار تبریز: منتظر اعلام رسمی شورای نگهبان درباره نتیجه بازشماری آراء هستیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات