مشاور وزیر علوم: ارتباط با رسانه ها مهمترین دغدغه روابط عمومی دانشگاه هاست

به گزارش ایرنا، مهدخت بروجردی روز چهارشنبه در سومین نشست مدیران و کارشناسان روابط عمومی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری منطقه پنج کشور افزود: روابط عمومی برتر و شایسته باید مانع ایجاد زمینه های بروز اخبار نادرست و نامناسب شود نه اینکه تنها منفعلانه به شبهات پاسخ دهد.
وی اظهار کرد: رشد و گسترش فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی راه را برای انعکاس اخبار و اطلاعات نادرست فراهم کرده و وظیفه روابط عمومی ها اینکه با اطلاع رسانی درست، دقیق و به موقع مانع انتشار اینگونه اخبار شوند.
بروجردی گفت: دانستن حق مردم است و مسئولان باید به مردمی که با رای و نظر آنها به صورت مستقیم و غیر مستقیم به جایگاه و مقام رسیده اند، پاسخگوی آنها باشند.
مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه روابط عمومی ها و رسانه ها ارتباط و نیاز متقابل با یکدیگر دارند، گفت: روابط عمومی ها به فضا و زمان رایگان رسانه ها و اصحاب رسانه نیز به اخبار و اطلاعات دست اول روابط عمومی ها نیاز دارند.
بروجردی یادآور شد: باید اطلاعات دقیق و صحیح به دور از اغراق و به موقع از فعالیت ها و عملکرد دانشگاه ها به رسانه ها داده شود.
وی تاکید کرد: روزنامه نگاری به مفهوم عام آن در خدمت توسعه است و این آمادگی وجود دارد در تابستان امسال یک دوره آموزشی با این عنوان با حضور استاد برجسته کشوری برای اصحاب رسانه استان ایلام برگزار شود.
مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه روزنامه نگار متعهد باید تفاوت بین وعده ها و عمل را بسنجد، گفت: اگر مسئولان رسانه ها را ناظر بر عملکرد خود بدانند بهتر عمل خواهند کرد.
بروجردی اضافه کرد: روابط عمومی ها نیز باید در ارسال اخبار به رسانه ها شرایط و فضای حاکم بر کشور را در نظر بگیرند.
سومین نشست مدیران و کارشناسان روابط عمومی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری منطقه 5 کشور شامل استان های ایلام، کردستان، لرستان و کرمانشاه با حضور مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیرکل روابط روابط عمومی وزارت علوم در دانشگاه ایلام برگزار شد.
در حاشیه این نشست همچنین کارگاه آموزشی با موضوع راهکارهای ارتباط با رسانه ها توسط مهدخت بروجردی مشاور وزیر علوم برای شرکت کنندگان برگزار شد.
6032/9002

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشاور وزیر علوم: ارتباط با رسانه ها مهمترین دغدغه روابط عمومی دانشگاه هاست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات