توانمندی ها شهرستان برای اجرای سیاست های افتصاد مقاومتی شناسایی شود

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی شاهرودی روزچهار شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شاهرود افزود: انعطاف پذیری در برابر تکانه ها، افزایش تولیدات محلی و درآمد باید در این برنامه ها لحاظ شود.
وی ادامه داد: از آنجا که فرارگاه افتصاد مقاومتی در فرمانداری شهرستان تشکیل شده، کارشناسان ، محققان و مدیران اندیشه های خود را در این خصوص با این قرارگاه مطرح کنند.
حجت الاسلام ترابی فعالیت های فرهنگی در باره اقتصاد مقاومتی را هم یاد آور شد و گفت: کمبود اعتبارات فرهنگی یکی از موانع پیش روی دستگاهها فرهنگی است که نیازمند توجه مسوولان استانی است.
امام جمعه شاهرود به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان هم اشاره کرد و گفت: برای حفظ حرمت این ماه ضرورت دارد با مصادیق حرمت شکنی مقابله شود.
سیدمحمدرضا هاشمی فرماندار شاهرود هم در این نشست گفت: در اجرای سیاست های اقتصادِ مقاومتی توجه به ظرفیت های محلی در صدر برنامه های قرار دارد.
وی با بیان اینکه از سرمایه گذاران استقبال می شود، ادامه داد: در کنار این امر، توجه به توانمندیهای مردمی که امکان اجرایی شدن آنها قوی تر بوده، با کمترین سرمایه گذاری اجرایی شده و ایجاد اشتغال و تولید را در پی دارند، در دستور کار است.
معاون استاندار سمنان افزود: با استفاده از ظرفیت های شهرستانی از تعطیلی تعدادی از واحدهای صنعتی و بیکار شدن تعداد زیادی از کارگران جلو گیری شده است.
هاشمی ، پایبندی به قانون، جلوگیری از قاچاق کالا و نیز کاهش سود بانکی را در اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی موثر دانست و افزود: ایجاد صنایع تبدیلی در منطقه یکی دیگر از راههای افزایش درآمد و اشتغال کشاورزان و باغداران است.
وی به تعطیلی چند ساله تنها کارخانه کنسانتره شاهرود هم اشاره کرد و گفت: با تعطیلی این واحد، سالانه میلیاردها ریال به باغداران شاهرود و میامی خسارت وارد می شود.
فرماندار شاهرود راه اندازی مجدد این واحد صنعتی را خواستار شد و گفت: با هماهنگی دیگر دستگاههای مسوول اقداماتی برای این منظور در حال انجام است تا از تداوم خسارات پیشگیری شود.
فرماندار شاهرود به مشکل تامین آب هم اشاره کرد وگفت: برغم اینکه هنوز فصل تابستان آغاز نشده، نشانه هایی از کمبود آب در برخی روستاها مشاهده شده است.
وی از روحانیون و دیگر معتمدین خواست در ایام ماه مبارک رمضان این موضوع را با مردم مطرح و در باره صرفه جویی در مصرف آب گفت و گو نمایند.
جان محمد خوب پور رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود هم با تشریح برخی دیدگاههای امام خمینی (ره) در باره فرهنگ ، گفت: برای اصلاح فرهنگی باید همه مردم در این موضوع درگیر شده و هر یک بنابه توان خود اقدام کنند.
وی افزود: تغییر فرهنگی امری زمان بر است ، که اجرای آن نیاز به برنامه های درازمدت دارد.
دکتر علی شاهینی رییس دانشگاه پیام نور شاهرود هم ، گردشگری طبیعی، تاریخی و درمانی را از مزیت های شهرستان شاهرود خواند و گفت: این شهرستان با داشتن دانشگاههای پیشرو در علوم قادر است با تاسیس شهر الکرونیکی برای اولین بار درکشور، نوآوری کرده و از این فرصت استفاده بهینه کند.
وی همچنین ارائه معافیت های مالیاتی به سرمایه گذاران را از دیگر راههای جذب سرمایه گذار خواند و گفت: در سرمایه گذاری ها باید به زیرساخت ها ی منطفه توجه شود تا دچار رکود نشوند.
حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی رییس اداره اوقاف و امور خیریه شاهرود هم گفت: استفاده از توانمندی موقوفات در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی موثر خواهد یود.
وی با بیان اینکه، اگر موقوفات احیا شوند ، بسیاری از مشکلات هم برطرف خواهند شد، افزود: اگر دیگر دستگاهها به کمک اداره اوقاف بیایند ، شاهد تحول در این بخش خواهیم بود.
علی اکبریان رییس دادگستری شاهرود هم گفت: رونق اقتصادی با کاهش مشکلات اجتماعی و جرایم تاثیر مستقیم دارد.
وی با بیان اینکه برخی طرفیت های این منطقه مغفول مانده است، یاد آورد شد: استفاده از منابع معدنی ضروری است در حالی که این معادن اکنون با کمترین ظرفیت در حال فعالیت هستند.
وی گفت: در حالی که این معادن قادر هستند با اشتغال بیش از 200 نفر فعالیت کرده و تولیدسرمایه کنند، اکنون با کمتر از 20 نفر فعالیت می کنند.
رییس دادگستری شاهرود از مسوولان مربوطه خواست بر فعالیت این معادن نظارت بیشتری داشته باشند تا برخی افراد سودجو نتوانند از مجورهای صادره سوء استفاده کنند.
6167

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توانمندی ها شهرستان برای اجرای سیاست های افتصاد مقاومتی شناسایی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات