کتاب برش استانی اقتصاد مقاومتی اردبیل تدوین می شود

به گزارش ایرنا ، مجید خدابخش چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان اردبیل افزود: اجرای بندهای برش استانی سیاست های اقتصادمقاومتی در کنترل اجرای طرح ها، اصلاح مشکلات اقتصادی و دستیابی به هدف های مدنظر موثر خواهد بود.
وی تعامل و همکاری دستگاه های اداری را در عمل به مفاد کتاب برش استانی سیاست های اقتصاد مقاومتی خواستار شد.
داوودشایقی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: استان اردبیل در تدوین کتاب و برنامه های برش استانی اقتصادمقاومتی رتبه نخست کشور را دارد و برنامه یادشده طی جلسات متعدد کارگروه های مربوطه در وقت مقرر تدوین و استخراج شده است.
حسن بنیادیان، رئیس کمیسیون فرهنگی ،اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور نیز در این نشست گفت: مشکلات اقتصادی کشور ریشه در معضلات فرهنگی دارد و برای رفع آنها باید نگاه مدیران و خواص به مقوله فرهنگ اصلاح شود.در اجرای بندهای اقتصادمقاومتی باید از آسیب های متقابل حوزه های فرهنگ و اقتصاد به همدیگر جلوگیری به عمل آید.
وی اظهار کرد: فرهنگ و اقتصاد با همدیگر رابطه مستقیم دارند و رفع مشکلات اقتصادی موجب حل معضلات فرهنگی می شود اما گاه در اجرای برنامه های اقتصادی با موانع فرهنگی مواجه می شویم.
وی بیان کرد: اگر اعتقادات، باورها و بینش ها در جامعه اصلاح شود برطرف شدن مشکلات اقتصادی را شاهد خواهیم بود و همه افراد در حوزه های تولید، توزیع و مصرف برای تحقق آن هدف های متعالی مسوولیت دارند.
بنیانیان ادامه داد: در مهندسی فرهنگی کشور برای همه نظام های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی، اداری، شهرسازی و نظیر آنها هدف های متعالی تعریف شده است و تحقق آنها به رشد اخلاق، معنویات، عدالت اجتماعی و پیشرفت های مادی کشور منجر خواهد شد.
او گفت: ایران رتبه نخست فرار مغزها را در جهان دارد و کشورهای پیشرفته با جذب استعدادهای انسانی درخشان کشورهای درحال توسعه به رشد میزان تولیدات مختلف دست می یابند و سپس همان تولیدات را به کشورهای در حال توسعه می فروشند.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور افزود: اتکا به درآمدهای نفتی به حوزه های فرهنگ و اقتصاد کشور آسیب جدی وارد کرده است و این وابستگی ناشی از خیانت رژیم گذشته و بی توجهی ما مسوولان بوده است.
بنیانیان راهکار رفع مشکلات فرهنگی و به تبع آن اصلاح نارسایی های اقتصادی کشور را پیگیری منافع فردی در زیرمجموعه منافع و مصالح جامعه و افزایش اثربخشی سازمان ها و نهادهای فرهنگی در ساختارهای اقتصادی و حوزه های مدیریتی دانست.
7124/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کتاب برش استانی اقتصاد مقاومتی اردبیل تدوین می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات