در110 مسجد استان سمنان محفل نهج البلاغه حوانی برگزار می شود

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام علی شکری در گردهمایی مبلغان مستقر و طرح هجرت استان سمنان، به لزوم برنامه ریزی مدون برای استفاده از ظرفیت های ماه مبارک رمضان اشاره کرد و، افزود: با توجه به اهمیت این ماه مبارک، علاوه بر محافل انس با قرآن، محفل نهج البلاغه خوانی نیز در سطح استان اجرا می شود.
وی گفت: استفاده از حکمت های نهج البلاغه در زندگی امروزی آثار و برکات ویژه ای خواهد داشت .
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: برگزاری جلسات قرائت قرآن در کنار حلقه های تفسیر و نهج البلاغه می تواند در جذب جوانان به مفاهیم معنوی و فرهنگی مهم باشد.
شکری حضور در مسجد را یکی از ویژگی های مهم مبلغان دانست و ابراز داشت: مبلغان زمانی موفق هستند که در حوزه تبلیغی خود حضور مستمر داشته باشند چون دیدار چهره به چهره با مردم می تواند نفوذ تبلیغ شعائر دینی را افزایش دهد.
وی افزود: مبلغان نقش ویژه ای در تبیین شعائر دینی به خصوص در جوامع روستایی و کوچک برعهده دارند لذا این رسالت مبلغان است که در تبیین احکام اسلامی و شعائر دینی اهتمام ویژه داشته و از فرصت ماه مبارک رمضان استفاده کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان، با اشاره به نقش مبلغان در تبیین سبک زندگی اسلامی در بین اقشار مختلف مردم، گفت:امروزه موضوع تبلیغ به خصوص در بین نسل جوان به دغدغه تبدیل شده که باید احکام ویژه آن به خوبی برای مردم تبیین شود .
شکری ابراز داشت: انتظارمی رود مبلغان اعزامی فقط به عنوان پیش نماز مطرح نشوند و در همه ابعاد اجتماعی، مذهبی و فرهنگی روستا و یا محل استقرارشان تاثیرگذار باشند.
وی با تاکید بر اینکه امروز یکی از مواردی که باید مبلغان به آن بپردازند، مقوله ایثار و شهادت است، ادامه داد: امروز دفاع در جبهه های نبرد علیه تکفیری ها از موضوعاتی محسوب می شود که باید نسبت به آن عنایت ویژه داشت و اهداف دشمنان را از راه اندازی اینگونه جنگ ها بیان کرد.
معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود هم در این نشست ضمن اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، گفت: رمضان، فرصت خوبی برای اطلاع رسانی درباره صرفه جویی آب توسط مبلغان و روحانیان است.
سیدمحمدرضا هاشمی ، با بیان اینکه امروز مسائل فرهنگی، معضلات اجتماعی، آب شرب و تحقق شعار سال دغدغه های مسئولان است، ابراز داشت: روحانیان می توانند با اشاعه فرهنگ دینی و آگاهی رسانی به مردم، همراه و مددیار دولتمردان در تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشند.
وی افزود: روحانیان با نفوذی که در اقشار مختلف مردم دارند می توانند در مقوله تحقق شعار سال اهتمام ویژه ای داشته باشند چرا که اقتصاد مقاومتی امروز دو بعد حاکمیتی و مردمی دارد که در بعد مردمی، جامعه امروز ما نیازمند نوعی فرهنگ سازی در سبک زندگی اسلامی، صرفه جویی و مصرف بهینه دارد که این امر، می تواند با تبلیغ مبلغان و روحانیان میسر شود.
فرماندار شاهرود همچنین با اشاره به دغدغه فرهنگی و اجتماعی موجود در جامعه، گفت: اگر معنویات کمرنگ باشد در کنار فقر آسیب های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد ظهور می کند لذا ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است تا با کمک روحانیان و مبلغان به خصوص در مناطق دور دست و محروم، در بحث مفاهیم قرآنی، نهج البلاغه، فرایض دینی و مهدویت موفق عمل کنیم.
هاشمی با اشاره به بحران آب در شاهرود، توضیح داد: امروز شاهرود وارد شانزدهمین سال بحران خشکسالی می شود و این موضوع جز در سایه توجهات مردم به سبک زندگی اسلامی، صرفه جویی و تغییر الگوی کشت و مصرف، مدیریت نخواهد شد.
وی با ارائه پیشنهادی مبنی بر تشکیل شورای فرهنگی روستاها با حضور بسیج، هیات امنای مساجد، روحانیان، دهیاران و شورای اسلامی و معتمدان روستا، تاکید کرد: بحث و بررسی درباره موضوعات فرهنگی یک جامعه روستایی با محوریت روحانیان می تواند در ارتقاء سطح دینی و معنوی آن منطقه موثر باشد.
در این دوره آموزشی 40نفر از روحانیان و مبلغان استان سمنان حضور داشتند.
6167

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «در110 مسجد استان سمنان محفل نهج البلاغه حوانی برگزار می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات