امام جمعه بجنورد: اخلاص بزرگترین سرمایه حضرت امام خمینی(ره) بود

به گزارش ایرنا حجه الاسلام ابوالقاسم یعقوبی گفت: اخلاص با تمام معنی در وجود امام شکل گرفته بود ، امام برای خود هیچ قدمی برنداشت، برای خود هیچ چیزی نخواست، برای مرجعیت خود قدمی برنداشت ، فقط برای خدا کار می کرد و همه اعمال ایشان برای خدا بود.
به گفته وی ، امام با تمام وجود کار می کردند، امام برای رساله عملی پول خرج نکرد، برای مقام و شهرت و موقعیت یک قدم برنداشت، برای خودش هیچ ذخیره ای دنیایی نداشت، امام طوری خودش راساخت که میلیون ها دل به دنبالش حرکت می کنند.
وی تصریح کرد: خیلی از ما درگیر خود هستیم و نفس ما نمی گذارد رو به جلو حرکت کنیم ، هواپرستی ما جلو خداپرستی ما را گرفته است، امام بت استکبار و صهیونیست را شکست، اما امام در ابتدای راه بت نفس خود را شکست و از خود گذشت تا به خدا برسد، به همین دلیل ایشان را بت شکن نامیدند.
یعقوبی خاطر نشان کرد: ایشان برای شکست غرور رزمندگان در زمان فتح خرمشهر اعلام کرد خرمشهر را خدا ازاد کرد.
وی تصریح کرد: خیلی ها یار امام بودند اما لغزش کردند و خوار شدند و عده ای دیگر چون اخلاص داشتند به مرتبه های بالا رسیدند.
وی توصیه کرد: بیاید درس اخلاق و دینداری خداپرستی از امام بیاموزیم و به کارهایمان رنگ خدا بدهیم و رنگ های قلابی را پاک کنیم چون کارهایی که رنگ اخلاص داشته باشند از ذهن ها پاک نخواهند شد.
در ادامه این آیین عصر امروز مساجد روستاهای سوخسو انقلاب وتنگه راز افتتاح می شود.
شهرستان 70 هزار نفری راز و جرگلان در 120 کیلومتری شمال غرب بجنورد مرکز استان خراسان شمالی واقع است.
7185/1744

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه بجنورد: اخلاص بزرگترین سرمایه حضرت امام خمینی(ره) بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات