افت60 واحدی بورس/شاخص کل در مرز کانال 76 هزار واحدی

به گزارش ایرنا، در پایان معاملات امروز، ارزش و حجم معاملات بازار سرمایه، دوباره کاهش یافت و به یک هزار و 783 میلیارد ریال رسید. این در حالی است که دیروز 913 میلیون و 813 هزار سهم و حق تقدم به ارزش یک هزار و 854 میلیارد ریال معامله شد.
در معاملات امروز، بیش از 860 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش یک هزار و 783 میلیارد ریال در 79 هزارو 236 نوبت خرید و فروش شد.
نمادهای پارسان، وپاسار و شبندر با افت خود تاثیرمنفی بر شاخص گذاشتند، و نمادهای خودرو، شپدیس، وکار و فاراک با تاثیر مثبت، جلوی کاهش بیشتر شاخص کل را گرفتند.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) 21 واحد، شاخص آزاد شناور 5 واحد و شاخص بازار اول 74 واحد کاهش یافته، اما شاخص کل (هم وزن) 14 واحد، شاخص قیمت (هم وزن) 11 واحد و شاخص بازار دوم 63 واحد رشد کرده است.
در معاملات روز چهارشنبه بیشترین رشد قیمت مربوط به نمادهای واسپاری ملت، عمران و توسعه فارس، صنایع کاغذسازی کاوه، ماشین سازی نیرو محرکه و فنرسازی زر بوده است.
نمادهای حق تقدم توریستی و رفاهی آبادگران، لامپ پارس شهاب، حق تقدم نیروکلر و حمل و نقل بین المللی خلیج فارس نیز دارای بیشترین کاهش قیمت بوده اند.
شاخص کل بورس و اوراق بهادار دیروز (سه شنبه) نیز با 287 واحد کاهش در جایگاه 76 هزار و 144 واحد قرار گرفته بود.
اقتصام**2022**1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افت60 واحدی بورس/شاخص کل در مرز کانال 76 هزار واحدی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات