سازمان ملل به دنبال برگزاری مانور بحران در «تهران»

هماهنگ‌کننده سازمان ملل متحد در ایران گفت: سازمان ملل متحد به دنبال برگزاری مانور دورمیزی برای سنجش میزان آمادگی دستگاه‌های متولی مدیریت بحران و میزان هماهنگی آنها در زمینه کنترل حادثه و سانحه در تهران است. خبرگزاری تسنیم: گری لوئیس - هماهنگ‌کننده سازمان ملل متحد در ایران در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه هم‌اکنون در دنیا برنامه‌هایی برای توسعه پایدار در دست اجراست، اظهار کرد: با توجه به تغییرات آب و هوایی و بروز خشکسالی، بسیاری از کشورها و به‌خصوص خانواده‌های ساکن در منطقه خاورمیانه با این موضوع درگیر هستند و لذا با توجه به وظایف، جمعیت‌های ملی می‌توانند در مدیریت و پیشگیری از تبعات تغییرات آب‌وهوایی نقش مهمی ایفا کنند.

وی با اشاره به مانوری که چندماه پیش در شهر تهران برای آمادگی در برابر سوانح برگزار شده بود، گفت: این مانور که در زمینه‌های مختلف به‌منظور سنجش میزان آمادگی در برابر حوادث در تهران برگزار شده بود، بسیار جالب و قابل توجه بود.

برگزاری مانور دورمیزی در تهران برای سنجش میزان آمادگی دستگاه‌های متولی مدیریت بحران

هماهنگ‌کننده سازمان ملل متحد در ایران با اشاره به اینکه سازمان ملل متحد به دنبال برگزاری مانور دورمیزی برای سنجش میزان آمادگی دستگاه‌های متولی مدیریت بحران و میزان هماهنگی آنها در زمینه کنترل حادثه و سانحه در تهران است، افزود: از هلال‌احمر ایران نیز به عنوان متولی اصلی اجرای برنامه‌های عملیاتی در سوانح و حوادث در ایران دعوت می‌کنیم تا در این برنامه شبیه‌سازی مشارکت داشته باشد.

به گفته وی با اجرای این مانور دورمیزی میزان و نحوه همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مختلف سنجیده شده و سناریویی برای این مهم تهیه می‌شود.

دعوت از ایران برای شرکت در برنامه شبیه‌سازی تیم‌های اینسارک در اندونزی

گری لوئیس با اشاره به حضور نمایندگانی از ایران در تیم‌های آماده در زمان بحران «آنداک» و «اینسارک»، عنوان کرد:  امیدوارم نمایندگان هلال‌احمر ایران در تیم‌ها بتوانند تجربه‌ها و آموزه‌های خود را به ایران انتقال داده و سایر امدادگران و داوطلبان هلال‌احمر ایران را آموزش دهند تا به‌مرور شاهد افزایش آمادگی‌ها در مقابله با بحران و حوادث باشیم.

وی با بیان همچنین با اشاره به اینکه مقرر شده است تا برنامه شبیه‌سازی تیم‌های اینسارک در اندونزی تشکیل شود، از هلال‌احمر ایران نیز دعوت کرد تا در این نشست شرکت داشته باشد.

به گزارش هلال احمر- سید امیرمحسن ضیائی - رئیس جمعیت هلال احمر نیز در دیدار با گری لوئیس - هماهنگ‌کننده سازمان ملل متحد در ایران با اشاره به اینکه هلال‌احمر ایران با جدیت به‌دنبال همکاری در پیشبرد برنامه‌های مقابله با بحران است، عنوان کرد: همکاری، هماهنگی و تبادل تجربیات و اطلاعات در مدیریت سوانح بزرگ از اهمیت بسیاری برخوردار است و از آنجا که هلال‌احمر ایران در خط‌ مقدم امدادرسانی و مدیریت سوانح برخوردار است، لذا قبل از وقوع حوادث باید به توسعه همکاری‌ها توجه کرد.

ضرورت توسعه دانش مواجهه با حوادث برای آمادگی در زمان وقوع حادثه

وی با بیان اینکه توسعه آموزش‌ها و دانش مواجهه با حوادث به‌ویژه برای آمادگی در زمان وقوع حوادث از اهمیت بسیاری برخوردار است، خاطرنشان کرد: این مهم آمادگی‌ها را در زمینه افزایش مقابله با حوادث افزایش می‌دهد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان ملل به دنبال برگزاری مانور بحران در «تهران»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات