از ماجرای برداشت میلیونی پسر نوجوان از حساب پدر تا نسخه های جعلی دارو

سرهنگ علی شیبانیان گفت: مردی 45 ساله ساکن شهرستان فسا با مراجعه به پلیس فتا این شهرستان، مدعی برداشت مبلغ حدود 2 میلیون تومان ظرف 5 روز از حساب خود به صورت ایترنتی خبر داد.
وی در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس فتا، افزود: در این خصوص پرونده قضایی تشکیل و رسیدگی به آن آغاز شد که با انجام اقدامات فنی پلیس فتا فرد متهم و عامل برداشت که پسر 14 ساله شاکی است شناسایی شد.
فرمانده انتظامی شهرستان فسا گفت: زمانی که شاکی پرونده با شوق زیاد از کشف پرونده به پلیس فتا مراجعه کرد و متوجه شد که عامل برداشت پسر 14 ساله خودش بوده است، در بهت فرو رفت.
سرهنگ شیبانیان افزود: بررسی های انجام شده در این خصوص نشان داد که این نوجوان با خرید نرم افزار از یکی از سایت های معتبر اینترنتی حساب پدرش را خالی کرده است.
وی گفت: والدین بایستی در نگهداری رمز و اطلاعات حساب خود دقت و از در اختیار قرار دادن آن اطلاعات به افراد جلوگیری نمایند، تا از بروز این حوادث در امان باشند.
فرمانده انتظامی شهرستان فسا اضافه کرد: کودکان و نوجوانان با توجه به عدم آگاهی کافی ممکن است دست به چنین اقداماتی بزنند که هم خود و خانواده را دچار مشکلات عدیده کنند.

**دستگیری کلاهبرداران فروش غیرقانونی آپارتمان
فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی از دستگیری یک کلاهبردار حرفه ای و فروش غیرقانونی آپارتمان با 37 فقره کلاهبرداری به ارزش 30 میلیارد ریال خبر داد.
سردار ناصر اصلانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: در پی شکایت دو نفر مبنی بر فروش غیرقانونی دو واحد آپارتمان مسکونی ، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و به منظور جلوگیری از ادامه فعالیت متهم یا متهمان، تیمی مجرب از کارآگاهان تشکیل و عملیات شناسایی و دستگیری آغاز شد.
اصلانی افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی، موفق شدند متهمان را شناسایی کنند، در استعلام های صورت گرفته مشخص شد که متهمان مذکور سابقه دار هستند.
وی ادامه داد: ماموران پس از چند روز تحت نظر قرار دادن متهمان ، موفق به دستگیری آنان حین انجام معامله شدند.
این مقام انتظامی تصریح کرد : متهمان در بازجویی های پلیسی به 37 فقره کلاهبرداری با فروش غیرقانونی آپارتمان به ارزش 30 میلیارد ریال در شهرستان ارومیه اعتراف کردند.
به گفته فرمانده انتظامی استان دو متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مقامات قضائی معرفی شدند.

**دستگیری کلاهبردار اینترنتی
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از دستگیری فردی که از طریق یکی از شبکه های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری 8 میلیون ریالی کرده بود ، خبر داد.
سرهنگ حسن کوره بلاغی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی از طریق اینترنت اقدام به کلاهبرداری از وی کرده است ، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: در بررسی اولیه مشخص شد؛ فردی از طریق فروشگاه اینترنتی اقدام به فروش کالا کرده و پس از پرداخت مبلغ هشت میلیون ریال از طرف شاکی ، متهم از تحویل کالای مورد نظر به بهانه های مختلف امتناع می کند.
کوره بلاغی تصریح کرد: با بکارگیری روش های فنی و شگردهای خاص پلیسی ، متهم شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه توسط پلیس فتا دستگیر شد.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: متهم در بازجویی های بعمل آمده به بزه انتسابی معترف و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل بعدی تحویل مقامات قضائی شد.

**کشف 334 کیلو تریاک در درگیری شبانه با قاچاقچیان مسلح
فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر گفت: ماموران انتظامی در درگیری شبانه با قاچاقچیان مسلح در محور های فرعی ،موفق به کشف 334 کیلو تریاک شدند.
سرهنگ دوستعلی جلیلیان گفت: شب گذشته مأموران یگان تکاوری 112 در اجرای طرح تشدید فعالیت های انتظامی و کنترل خودروها به یک دستگاه خودرو پژو 405 مشکوک شده که پس از تحت نظر قرار دادن،راننده این خودرو با مشاهده مأموران،ضمن تیراندازی به سمت پلیس با تغییر مسیر ناگهانی از محل متواری شد.
وی افزود: پس از مدتی تعقیب و گریز پلیسd و انجام حرکات مارپیچ و تغییر مسیرهای ناگهانی توسط خودرو 405،راننده و سرنشین این خودرو به دلیل تنگ شدن عرصه برخود با به جا گذاشتن خودرو و استفاده از تاریکی شب و کوهستانی بودن منطقه،از محل متواری شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر تصریح کرد: مأموران در بازرسی دقیق از خودرو به جا مانده 334 کیلو تریاک را کشف کرده و تلاش های پلیس برای شناسایی قاچاقچیان همچنان ادامه دارد.

**کشف 80 فقره نسخه جعلی داروهای کمیاب
فرمانده انتظامی استان البرز از انهدام باند جعل نسخه های دفترچه بیمه تامین اجتماعی که با جعل امضای یک پزشک متخصص و نسخه های دارویی گرانقیمت و فروش آنها به برخی داروخانه های خاص اقدام به کلاهبرداری از سازمان تامین اجتماعی شهرستان کرج کرده بودند ،خبر داد.
سردار بخشعلی کامرانی صالح در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت یک فقره پرونده شکایت سازمان تامین اجتماعی شهرستان کرج ، از کلانتری 15 رجایی شهر به پلیس آگاهی استان البرز مبنی بر جعلی بودن تعدادی از نسخه های دارویی ارجاع شده به این اداره ، بررسی و پیگیری موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.
وی گفت: در بررسی های تکمیلی ماموران از جزئیات پرونده مشخص شد که مسئولان سازمان تامین اجتماعی شهرستان کرج متوجه شده اند که مدت چند ماهی است که یک سری نسخه های دارویی یکسان از سوی چند داروخانه خاص به سازمان تامین اجتماعی ارسال می شود.
کامرانی صالح افزود: پس از بررسی دقیق توسط کارکنان آن سازمان و استعلام از پزشکی که مهر وی در نسخه ها درج شده بود محرزشد که نسخه ها جعلی است .
وی تصریح کرد: در این خصوص پرونده ای تشکیل و موضوع تحت پیگیری قرار گرفت ، تا اینکه یک نفر خانم با یک برگ نسخه با همان امضای پزشکی که در نسخه های جعلی ارسال شده به سازمان تامین اجتماعی درج شده بود به یکی از داروخانه های سطح شهر مراجعه می کند که بلافاصله کارکنان داروخانه طی تماس با مرکز فوریتهای پلیسی 110 موضوع را به ماموران اطلاع دادند.
سردار کامرانی صالح گفت: با حضور ماموران ، نامبرده به همراه همسرش که در بیرون از داروخانه منتظر وی بود دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.
این مقام مسئول گفت: متهمان در ابتدا منکر هرگونه اطلاع از جعل نسخه ها شده و مدعی بودند که صرفاً چند برگ نسخه را از یکی از آشناهایشان دریافت کرده اند.
وی گفت : متهمان در بازجویی های تکمیلی ماموران به ناچار لب به اعتراف گشوده و اقرار کردند که تعداد 80 برگ نسخه دفترچه تامین اجتماعی به همراه مهر یکی از پزشکان متخصص را جعل و پس از درج مشخصات داروهای گران قیمت در آن نسخه ها ، با همدستی چهار نفر دیگر به داروخانه های خاص مراجعه و نسخه را تحویل و در قبال آن به جای دارو یک سری وسایل دیگر نظیر شیر خشک و پوشاک بچه را تحویل گرفته اند.
کامرانی صالح خاطرنشان کرد : در پی اعترافات متهمان و با هماهنگی مقام قضائی ، مخفیگاه دیگر متهمان پرونده شناسایی و طی چند عملیات غافلگیرانه هر چهار نفر دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند .
این مقام انتظامی افزود : در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که متهمان با مراجعه به داروخانه های سطح شهر و تبانی با فروشندگان دارو ، نسخه ها را در قبال دریافت شیر خشک ، پوشاک بچه و سایر لوازم آرایشی و بهداشتی تحویل داده و مسئولان این داروخانه ها نیز با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی و ارائه نسخه های جعلی مبالغ زیادی از تامین اجتماعی بابت فروش داروهای گرانقیمت دریافت کرده و داروها را به قیمت آزاد در بازار به فروش می رساندند .
کامرانی صالح با بیان اینکه با اقدامات اطلاعاتی ماموران ، پزشکی که مهر وی جعل شده بود نیز شناسایی و مراحل رسیدگی به شکایت وی در دست بررسی است ، گفت: هر 6 متهم پرونده به همراه کارکنان داروخانه های مذکور پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

**50 هکتار از اراضی ملی در 'نورآباد' در آتش سوخت
فرمانده انتظامی شهرستان نورآباد ممسنی استان فارس گفت: 50 هکتار از اراضی ملی و یک هکتار باغ مرکبات در اطراف شهرستان ممسنی در آتش سوخت.
سرهنگ محمد عبادی نژاد افزود: ماموران انتظامی شهرستان نورآباد از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 از وقوع یک فقره آتش سوزی مراتع و منابع طبیعی در روستای «کتنون عالیوند» از توابع شهرستان نورآباد مطلع شدند.
وی ادامه داد: بلافاصله ماموران به محل عزیمت و مشاهده کردند در این منطقه بنا به دلایلی نامعلوم آتش شعله ور شده و اراضی ملی طعمه حریق شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان نورآباد گفت: حریق به کمک عوامل آتش نشانی و نیروهای مردمی مهار شد اما متاسفانه 50 هکتار از اراضی ملی و یک هکتار باغ مرکبات متعلق به یکی از شهروندان که طعمه حریق شده بودند، در آتش سوخت.

**کشف 11 میلیارد و 400 میلیون ریال لوازم خانگی قاچاق
فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف سه محموله لوازم خانگی قاچاق به ارزش 11 میلیارد و 400 میلیون ریال در اراک خبر داد.
سرهنگ کیومرث عزیزی گفت: در راستای مبارزه جدی و همه جانبه با قاچاق کالا و به دنبال تحقیقات گسترده، ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان از جابجایی محموله های قاچاق کالا از محورهای مواصلاتی استان مطلع شدند.
وی افزود: با برنامه ریزی انجام شده ماموران انتظامی موفق شدند این محموله ها را که به وسیله سه دستگاه کامیون منتقل می شد، شناسایی و در عملیات هایی جداگانه خودروها را متوقف کردند.
این مقام انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: در بازرسی از خودرو ها چهار هزار و 655 کارتن ظروف شیشه ای ،153 دستگاه ماشین ظرفشویی ، 62دستگاه جارو برقی و 235 کارتن چای قاچاق به ارزش تقریبی 11 میلیارد و 400 میلیون ریال کشف شد.
عزیزی خاطر نشان کرد: محموله های توقیفی در یکی از بنادر جنوب کشور بارگیری و به مقصد تهران حمل می شد که با تلاش ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس استان توقیف شدند.
فرمانده انتظامی استان در پایان اظهار داشت: چهار نفر در این زمینه دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

** انهدام باند مسلح قاچاق مواد مخدر
فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمداز انهدام یک باند پنج نفره مسلح قاچاق مواد مخدر و هلاکت یکی از آنها در درگیری مسلحانه با پلیس خبر داد.
سردار غلامعباس غلامزاده اظهار داشت: درپی دریافت خبری مبنی بر انتقال محموله ای از مواد مخدر از استان های شرقی کشور به سمت استان کهگیلویه و بویراحمد، مأموران مبارزه با مواد مخدر تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان آغاز کردند.
وی افزود: مأموران با انجام تور ایست و بازرسی در محور بابامیدان-یاسوج به محض مشاهده خودروی پژو 405 حامل مواد مخدر به راننده دستور توقف دادند اما راننده به دستور مأموران توجهی نکرد و با سرعت از محل گریخت.
سردار غلامزاده با اشاره به اینکه در درگیری مسلحانه بین قاچاقچیان و پلیس چهار سوداگر مرگ دستگیر و یک تن از آنان نیز به هلاکت رسید افزود: در این عملیات مأموران دو قبضه اسلحه کلاشینفک قاچاقچیان را به همراه سه تیغه خشاب ، 37 فشنگ مربوطه و 87 کیلو تریاک کشف کردند.
وی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون هشت باند قاچاق مواد مخدر متلاشی و 450 کیلو انواع مواد مخدر که بیشتر آنها تریاک بوده کشف و 48 دستگاه خودرو نیز در این رابطه متوقف شده است.
اجتمام(5)9105** 1418

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-حوادث می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از ماجرای برداشت میلیونی پسر نوجوان از حساب پدر تا نسخه های جعلی دارو» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات