پایان جاسوسی NSA از تماس های تلفنی -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکاترفندهای امنیتی

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- بر اساس قانون Section 2015 سازمان NSA تنها تا تاریخ 29 نوامبر 2015 اجازه دسترسی به این داده ها را دارد.

,پایان,جاسوسی,تماس,[categoriy]

پایان جاسوسی NSA از تماس های تلفنی

پایان جاسوسی NSA از تماس های تلفنی -آکاپایان,جاسوسی,تماس,تلفنی

آکاایران: پایان جاسوسی NSA از تماس های تلفنی

آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) که برای سالیان طولانی در تماس های تلفنی مردم استراق سمع می کرد، سرانجام تصمیم گرفت به این کار خاتمه دهد و برای همیشه جمع آوری اطلاعات از تلفن های همراه و ثابت را کنار بگذارد.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز، سازمان NSA روز گذشته با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که می بایست از «قانون آزادی آمریکا» پیروی کند تا بر اساس آن حقوق شهروندی مورد حمایت قرار بگیرد و حریم شخصی افراد زیرپا گذاشته نشود.

این قانون و ضرب العجل مربوط به آن ژانویه امسال اعلام شد و اداره مدیریت اطلاعات ملی آمریکا (ODNI) جزییات آن را توضیح داد.

سازمان ODNI در آن زمان گفته بود: «آژانس امنیت ملی آمریکا بر اساس قانون Section ۲۰۱۵ کلان داده های مربوط به تاریخچه تماس های تلفنی را در اختیار می گیرد. با قانون جدید این سازمان تنها تا تاریخ ۲۹ نوامبر ۲۰۱۵ اجازه دسترسی به این داده ها را دارد.»

,پایان,جاسوسی,تماس,[categoriy]

پایان جاسوسی NSA از تماس های تلفنی

 
در ادامه این بیانیه گفته شده بود: «بر اساس قانون آزادی آمریکا، از تاریخ مذکور به بعد سازمان NSA تنها در شرایطی اجازه دسترسی به این اطلاعات را دارد که از دادگاه عالی این کشور حکم قضایی داشته باشد و تنها در شرایط لزوم برای پرونده های خاص بتواند به صورت محدود از این اطلاعات استفاده کند.»

آژانس امنیت ملی آمریکا در این خصوص به خبرگزاری رویترز توضیح داد که برنامه ریزی های لازم را انجام داده است تا فرآیند جمع آوری اطلاعات تماس در این مرکز برای همیشه خاتمه یابد.

لازم به ذکر است تا قبل از تاریخ ۲۹ نوامبر این سازمان جاسوسی علاوه بر دریافت اطلاعات تماس های تلفنی، شماره تلفن ها و طول تماس برقرار شده بین همه مردم را هم در اختیار می گرفت.
 [ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پایان جاسوسی NSA از تماس های تلفنی -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات